Moje konto
  • LOWIGRAF SZARA GRAFITOWA 10L LOWIGRAF SZARA GRAFITOWA 10L

LOWIGRAF SZARA GRAFITOWA 10L

1 oferta z 1 sklepu

Informacje o produkcie

LOWIGRAF SZARA GRAFITOWA 10L

LOWIGRAF SZARA GRAFITOWA 10L to poliwinylowa farba ogólnego stosowania, która imituje powierzchnię kutej surowej stali. LOWIGRAF jest to matowa farba ochronno-dekoracyjna o wysokich walorach zdobniczych. Szczególnie polecana do malowania wyrobów kowalstwa artystycznego, antyków. Zalecana do pierwszego malowania nowych elementów metalowych jak również renowacji, np.: bram, krat, ogrodzeń itp. LOWIGRAF zabezpiecza malowane elementy przed działaniem niekożystnych czynników atmosferycznych. Farba zawiera pigment antykorozyjny, którego działanie ochronne polega na pasywowaniu podłoża metalicznego.


Właściwości powłoki:
LOWIGRAF SZARA GRAFITOWA 10L jest farbą o dobrej przyczepności do podłoża która tworzy kryjącą matową powłokę, zachowując przy tym wysoką dekoracyjność powłoki. Powłoka farby, dzięki zawartości pigmentu antykorozyjnego, zabezpiecza stopy żelaza działając pasywująco na podłoże. Nadaje malowanym przedmiotom charakterystyczny metaliczny wygląd. Może być eksploatowana w temperaturze od -20 0 C do + 60 0 C, okresowo do + 80 o C.

- gładka, matowa
- wysoce dekoracyjna
- dobrze przyczepna do podłoża
- o charakterystycznym metalicznym wyglądzie
- odporna na warunki atmosferyczne
- szybko wysychająca (1°) - max 3 godz. /* w temperaturze 20±2ºC i wilgotności powietrza 55±5%

Wydajność:
(30 µm) - ok. 15 m²/dm³
(40 µm) - 11 ÷ 12 m²/dm³

Środowisko:
Powłoki farby mogą być eksploatowane w środowisku przemysłowym, miejskim, wiejskim na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, w atmosferze suchej i wilgotnej (wg PN-EN ISO 12944-2: 2001 w atmosferze o kategorii korozyjności C1 ÷ C5-I, poza strefami występowania narażeń chemicznych: kwasy, ługi, środki silnie utleniające np. w obrębie galwanizerni, oczyszczalni ścieków itp.).

Przygotowanie podłoża do malowania:
Powierzchnie przeznaczone do malowania powinny być suche, odtłuszczone i pozbawione innych zanieczyszczeń. Powierzchnie ze stali najlepiej poddać obróbce strumieniowo-ściernej do uzyskania stopnia czystości Sa 2 1 /2 wg PN -ISO 8501-1:1996. Dopuszcza się czyszczenie ręczne i narzędziami z napędem mechanicznym do czystości co najmniej St 2. Przy malowaniu renowacyjnym zalecane jest umycie konstrukcji wodą pod wysokim ciśnieniem. W zależności od stopnia zniszczenia powłoki malarskiej, podłoże należy oczyścić metodą strumieniowo -ścierną do czystości Sa 2 1 /2 na całej powierzchni poddanej renowacji lub tylko w miejscach skorodowanych. Dopuszcza się miejscowe czyszczenie ręczne i narzędziami z napędem mechanicznym do czystości co najmniej St 2. Oczyszczone podłoże zagruntować jedną z farb przeciwrdzewnych np: Lowikor-2. „Tworzenie zestawu z innymi produktami malarskimi” w czasie do 6 godz. po oczyszczeniu, aby zapobiec powstawaniu rdzy nalotowej. Przedmioty eksploatowane wewnątrz pomieszczeń (w środowisku o niskiej agresywności korozyjnej) mogą być malowane farbą LOWIGRAF bez gruntowania. Do rozcieńczania użyć rozcieńczalnika chlorokauczukowo-poliwinylowego Polifarb Łódź

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.