Menu

Encyklopedia Kina. Wydanie Ii Poszerzone (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375531008 
  • Oprawa twarda 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Biały Kruk 
  • Ilość stron 1104 
  • Rok wydania 2010 

Opis


świeże, superaktualne wydanie cieszącej się ogromną popularnością,,Encyklopedii kina". Jedno z nielicznych na świecie dużych i kompleksowych opracowań tematu, monumentalne dzieło kilkudziesięciu polskich filmoznawców i badaczy kultury. Na 1104 stronach zamieszczono: 5250 haseł osobowych i rzeczowych uwzględniających m.in. Sylwetki ponad 2000 reżyserów, ponad 2000 aktorów i 675 sylwetek innych twórców filmu, 520 kierunków, rzeczy, pojęć i zjawisk filmowych, 63 monografie kinematografii narodowych i 2300 ilustracji i tabel. Encyklopedia nie skupia się wyłącznie na dokonaniach anglosaskich, stanowi bogate źródło wiedzy o kinie polskim, a także europejskim, azjatyckim i afrykańskim. Otrzymała szczególnie staranną oprawę, jest bogato ilustrowana.
przystępność opracowania i przezroczysty język czynią leksykon praktycznym równocześnie dla osób profesjonalnie zajmujących się kinem, jak i entuzjastów filmu.
W dobie Internetu Encyklopedia kina pod redakcją Tadeusza Lubelskiego jest zjawiskiem, które daje poczucie korzystania z czegoś elitarnego i luksusowego. Pozwala,,dotknąć" historii kina,,,zanurzyć się" w jej wszystkich aspektach. Wraz z kolejnymi stronami tej nieprzeciętnej książki otwierają się skojarzenia, konteksty i świeże tropy dla dalszych poszukiwań, porównań i wspomnień. To jak wielki rodzinny album, tyle, że rodziny filmowej. Żadna strona internetowa tego nie zastąpi.
Grażyna Torbicka

Po raz pierwszy sięgnęłam po tę Encyklopedię, by sprawdzić, czy znalazła się w niej moja osoba. Znalazła się! A więc pokochałam tę książkę. A mówiąc serio i poważnie, dla każdego, kto kocha kino, ma niezwykłą wartość, ponieważ przybliża sylwetki artystów tworzących tę sztukę. Jest też źródłem wiadomości o historii X Muzy, która w naszym życiu zajmuje miejsce szczególne.
Anna Polony

Trzeba takiego mistrza jak Tadeusz Lubelski, by pod jego kierunkiem powstała książka zarówno dla ludzi, którzy profesjonalnie zajmują się kinem, jak i zwykłych odbiorców filmów. W tej książce są opisane wszystkie zjawiska dotyczące kina światowego i polskiego. Trudno aby było znaleźć czegoś, czego w tej Encyklopedii nie ma. Wielkim walorem tej publikacji jest też to, iż napisana jest językiem przejrzystym, przejrzystym, a tekst ubarwiają szczególnie ciekawe anegdoty.
Iwona Schymalla

bardzo chwalebne jest, że ukazało się tak doskonałe dzieło, jakim jest,,Encyklopedia Kina", nakładem pracy wielu ludzi, zespołu wybitnych specjalistów. To wydawnictwo jest nad wyraz niezbędne na rynku, gdyż mogą z niego skorzystać jednocześnie twórcy kultury i sztuki, jak i widzowie, ludzie zainteresowani historią kina i filmem.
Jerzy Trela

W powodzi przeróżnych encyklopedii kina, ta która ukazała się nakładem Białego Kruka pod redakcją prof. Lubelskiego, uwydatnia się zarówno jakością zamieszczonych haseł, jak i genialnym doborem ilustracji. Polecam tym, którzy naprawdę lubią kino.
Krzysztof Zanussi

EAN: 9788375531008
ISBN: 9788375531008
Wydawnictwo: Biały Kruk

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.