Menu

Bracia Lumèire/ Kino Świat - Add Media. DARMOWA DOSTAWA DO KIOSKU RUCHU OD 24,99ZŁ

Cechy produktu

  • Producent Add Media 

Opis

"Bracia Lumiere" to porywająca historia narodzin kina, z pasją i humorem opowiedziana przez Thierry"ego Frémaux " dyrektora Festiwalu Filmowego w Cannes. Unikalne spojrzenie na Francję i świat z początków współczesnej ery.

A najczęściej pasjonująca opowieść o pierwszych filmach, które wyznaczyły drogę i świetlaną przyszłość dla dzisiejszego kina. W 1895 roku Louis i Auguste Lumiere wymyślili kinematograf i nakręcili pierwsze w historii filmy, takie jak: "Wyjście robotników z fabryki" czy "Polewacz polany".

Z czasem, usprawniając pracę kamery, doskonaląc kompilację kadru, wprowadzając duble i eksperymentując z efektami specjalnymi, położyli podwaliny pod dzisiejszą sztukę filmową. Spośród nakręconych przez nich ponad 1400 produkcji, Thierry Frémaux wybrał 114 obrazów, wśród których znalazły się klasyczne arcydzieła i nieznane dotychczas filmowe odkrycia.

Wszystkie one " zrekonstruowane cyfrowo " pozostały skategoryzowane dla uczczenia znakomitego dziedzictwa braci Lumiere. "rodzaj cudu". - Maurice Pialat "Serce kinomana zabije szybciej". - Telerama

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.