Menu

Irlandia (seria Podróże marzeń)

Cechy produktu

  • Producent Cass Film 

Opis

Irlandia, Szmaragdowa Wyspa. Wzgórza pokryte bujną, szmaragdowo-zieloną trawą pełne są mistycznych, kamiennych budowli z czasów prehistorycznych, pozostałości celtyckich średniowiecznych fortów i klasztorów.

Wyspa jest domem legend, muzyki, poezji i tańca. Stolica Republiki Irlandii, Dublin, proponuje niemało miejsc do zwiedzania, na przykład Trinity College, Christchurch i Katedrę Świętego Patryka, Parlament i Galerię Narodową.

Gregoriańskie domy w okolicy Merrion Square, ze swymi kolorowymi drzwiami i kołatkami z brązu należą do najładniejszych w mieście. Nie można także zapomnieć o destylarni whisky Jameson, browarze Guinnesa, a także pubach w dzielnicy Temple Bar, gdzie każdego wieczoru rozbrzmiewa grana na żywo muzyka.

Dublin to miasto G.B. Shaw'a, Oskara Wilde, Yeats'a, Swift'a i Jamesa Joyce'a; stąd także pochodzi słynny irlandzki taniec. Irlandzka wieś pełna jest efektownych zamków, parków i urokliwych, średniowiecznych wiosek, a natura urzeka odwiedzających takimi miejscami jak wodospad Powerscourt, "Dolina Dwóch Jezior", płaskowyż Burren czy Klify Moher...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.