Menu

64. Święta Bernadeta Soubirous. Objawienia w Lourdes

Opis

Książka: Chyba nie ma katolika, który by nie znał postaci klęczącej przed Maryją w grocie. Dla większości wierzących Bernadeta pozostaje małą, biedną i schorowaną dziewczynką obdarowaną łaską objawień Niepokalanej w Lourdes.

Tymczasem historia dziewczyny z Pirenejów ma swój ciąg dalszy... Pozostawiła po sobie kilka listów i maleńki zbiór duchowych notatek. Jej życie ukryte, proste i pokorne stanowiło najlepszy dowód prawdziwości jej słów.

Wyniszczona chorobą zmarła w wieku 35 lat, 16 kwietnia 1879 r. Powtarzając: Módl się za mną biedną grzesznicą. Kiedy 30 lat później w ramach procesu beatyfikacyjnego dokonano ekshumacji ciała Bernadety, mimo iż grób był zawilgocony, okazało się ono nieprzeciętnie zachowane...

br. Marek M.Urbaniak FSC Film: Św. Bernadeta Sobirous - Objawienia w Lourdes zaczyna siędokumentalnymi zdjęciami pielgrzymów, którzy przybywają do Lourdes w nadziei na cud, a następnie płynnie przechodzi do opowieści o Bernadecie.

Właściwa akcja filmu inicjuje się w dramatycznym dla ubogiej rodziny Soubirous momencie. Muszą opuścić dotychczasowe mieszkanie ponieważ nie stać ich na czynsz. Przenoszą się do jednego z krewnych, który zaoferował im jeden wnętrze w swoim domu.

Dalsza część filmu prezentuje historię Bernadety i objawień w Lourdes.To przejmująca opowieść w której reżyser prostymi środkami stara się wgłębić w duchową istotę przeżyć prostej dziewczyny, której objawiła się Maryja, matka Jezusa.

Nakręcony w 1965 roku w Hiszpanii, dołączony do książki film Leóna Klimovsky'ego to jeden z najkorzystniejszych filmów poświęconych św. Bernadecie z Lourdes. Reżyser prostymi środkami stara się wgłębić w duchową istotę przeżyć prostej dziewczyny, której objawiła się Maryja, matka Jezusa.

Prawie neorealistyczny styl opowieści nadaje filmowi niezwykły autentyzm, nie brakuje w nim także humoru. Na wyróżnienie zasługują Cristina Galbó jako Bernadeta, i Luisa Salo w roli jej matki. Aktualnie na naszych wielkich ekranach możemy zobaczyć tytuł "Bernadetta.

Cud w Lourdes" z 2011 roku. Warto poznać każdą z tych filmowych biografii o świętej.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.