Menu

SEKRETY DOMINIKANÓW - film DVD

Cechy produktu

  • Producent Praca zbiorowa 
  • Nośnik DVD 

Opis

SEKRETY DOMINIKANÓW. Linia LUDZIE BOGA. Kolekcja: FAKTY-CUDA-TAJEMNICE

Dominikanie poprzez kaznodziejstwo, sprawowanie liturgii, zaangażowanie w mass mediach przyczyniają się do budowania i umacniania Królestwa Bożego na ziemi. Prowadzone poprzez nich duszpasterstwa i szkoły są przestrzenią, w której ludzie odkrywają wspólnotę Kościoła, kształtują dojrzałe człowieczeństwo i wiarę. Udział dominikanów w ewangelizacji rozmaitych krajów jest podjęciem spuścizny Dominikowej oraz misji, żeby głosić Chrystusa tam, gdzie jest nieznany albo docierać z Ewangelią tam, gdzie wiara domaga się wsparcia albo ożywienia.

Tekst: o. Marcin Hanusek OP

ŚWIĘCI DOMINIKANIE

św. Jacek Odrowąż, polski duchowny katolicki, dominikanin, misjonarz, kaznodzieja, święty Kościoła katolickiego i historyczny patron Polski.

św. Tomasz z Akwinu, był jednym z najwybitniejszych myślicieli w dziejach chrześcijaństwa. Święty Kościoła katolickiego; jeden z doktorów Kościoła.

św. Katarzyna ze Sieny, włoska tercjarka dominikańska, mistyczka, katolicka święta, doktor Kościoła i patronka Europy.

św. Marcin de Porres, święty Kościoła katolickiego, peruwiański dominikanin, brat zakonny, mistyk, którego życie poznasz w serii Ludzie Boga.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.