Menu

ŚWIĘTY NIEZŁOMNY - film DVD

Cechy produktu

  • Producent Praca zbiorowa 
  • Nośnik DVD 

Opis

Nauczyciel, kapłan, męczennik. Pedro Poveda.

W linii Ludzie Boga, w tomiku książkowo-filmowym pod numerem 77, przedstawiamy film „ŚWIĘTY NIEZŁOMNY", hiszpańska produkcja twórców filmu „Zakazany Bóg". Film kinowy w Polsce, wielokrotnie nagradzany na festiwalach katolickich.

Film opowiada inspirującą historię życia hiszpańskiego księdza Pedro Povedy, który większość swej posługi kapłańskiej poświęcił ludziom najuboższym, w tym dzieciom. Ksiądz Pedro Poveda otworzył nowe ścieżki do edukowania , a także dzieci w XX wieku. Założył Stowarzyszenie Terezjańskie zajmujące się duchowym przygotowaniem nauczycieli, intensywnie wspierał walkę o prawa kobiet. Zginął śmiercią męczeńską w 1936 roku, w 2003 roku pozostał ogłoszony świętym przez papieża Jana Pawła II. Ten film, obraz empatii, miłosierdzia i bezgranicznego oddania swojej posłudze, naprawdę uczy.

Na płycie DVD zamieszczone zostały materiały edukacyjne, które można wykorzystać do pracy z młodzieżą po obejrzeniu filmu. Na dodatek w opcji materiały dopełniające zobaczymy w etiudzie filmowej polskich karmelitów bosych, zakon, z którego wywodził się Pedro Poveda.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.