Manu

Filip Bajon (3 DVD)

Cechy produktu

  • Nośnik DVD 

Opis

Kolejną kolekcją z serii „Arcydzieła Polskiego Kina", którą Wydawnictwo Telewizji Kino Polska oddaje do rąk swoich widzów, jest box trzech filmów Filipa Bajona nakręconych na przestrzeni lat 1979-1981.

Autora Arii dla atlety, Wizji Lokalnej 1901 i Limuzyny Daimler-Benz, wbrew podejmowanej przez niego tematyce, interesują nie tyle mechanizmy i dramaty historii, co wyjątkowe chwile przełamania, które on sam układa w osobliwe wizje końca świata.

Niemal w każdym filmie Bajon wybiera jako preteksty do swoich fabuł momenty, kiedy "jedna epoka ustępuje drugiej", tworząc sytuację rozpadu, w której można dostrzec nastroje dekadencji. Koniec ustabilizowanego świata na swój sposób odmalowują wszystkie trzy prezentowane w kolekcji filmy.

Kino Bajona to przestrzeń wielkiej wyobraźni literackiej i nieprzeciętnej fantazji reżyserskiej, które w zderzeniu z przywoływanymi przez niego zdarzeniami, zwłaszcza tymi dotyczącymi historycznych faktów i biografii prawdziwych osób, tworzą rzetelne w swym kształcie artystycznym obrazy-panoramy „na moment przed kataklizmem dziejowym"....

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie