Menu

B+W 010 UV MRC nano XS-Pro Digital 58 mm

Cechy produktu

  • Producent B+W 
  • Średnica 58 mm
  • Rodzaj UV 

Opis

Najwyższej klasy filtr B+W UV MRC nano w cienkiej mosiężnej oprawce z przednim gwintem, który wyśmienicie nadaje się do aparatów cyfrowych. Nakręcony na stałe na obiektyw zabezpieczy przednią jego soczewkę przed uszkodzeniami, skażeniami.

znamionuje go niezwykle wysoka niepodatność na kurz, pył, zabrudzenia i zarysowania. Dzięki zastosowaniu nanotechnologii w zewnętrznej warstwie ochronnej filtry te odznaczają się dużo mniejszą powierzchniową przyczepnością wody i pary wodnej. W razie potrzeby niezwykle szybko i prosto można go wyczyścić miękką ściereczką.

Wysokiej jakości szkło optyczne Schotta użyte w tym filtrze, gwarantuje wierne odwzorowanie barw. Dzięki mocnemu wykonaniu gwarantującemu jego trwałość nie musimy martwić się o ponowny wydatek na zakup kolejnego filtr UV.

Filtry kolekcji MRC (Multi-Resistant Coating) pokryte są wielowarstwowymi powłokami przeciwodblaskowymi z tlenków metali, rozszerzającymi przepustowość optycznego szkła, z którego wytworzony jest filtr do 99,5%. Z tym filtrem bez obaw można wybrać się na fotografowanie w trudniejsze warunki atmosferyczne atmosferyczne.

Oprawy filtrów XS-PRO DIGITAL tworzone są z mosiądzu są bardziej wytrzymałe na zmiany temperatury, dzięki temu oprawy nie zakleszczają się w upale i mrozie. Dzięki swojej konstrukcji filtry w tych oprawach można stosować z obiektywami szerokokątnymi od 17mm( dla klatki 35mm) bez obawy wystąpienia winietowania.

Filtr UV odcina światło ultrafioletowe, które na zdjęciu powoduje efekt zamglenia. Jest to filtr bezbarwny, a więc nie wymaga korekcji ekspozycji.

producent B+W powstała w roku 1947 w Niemczech. Z roku na rok zdobywała coraz obszerniejszą pozycję na rynku fotograficznym. Dzisiaj uważa się, że filtry tej firmy należą do najlepszych na świecie.


Polecamy!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.