Menu

Cokin NUANCES L(Z Pro) NDx2

Cechy produktu

  • Producent Cokin 

Opis

Filtry szare Cokin NUANCES (wymiar L) powstają w oparciu o wykorzystanie technice powłok nanokrystalicznych naniesionych obustronnie na hartowane szkło mineralne Schott B 270®. Tego rodzaju szkło jest znane ze swojej wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne. W dodatku znamionuje się niskim poziomem wewnętrznych odbić światła oraz wysokim poziomem transmisji. Wysoka jakość optyczna przekłada się na to, że filtry Cokin NUANCES wykazują się niemal genialną neutralnością jednocześnie w spektrum widzialnym światła jak i w podczerwieni. Dzięki temu filtry można zestawiać ze sobą bez ograniczeń i bez obaw o powstanie niechcianych zafarbów na rejestrowanym obrazie czy to filmowym czy fotograficznym.
Filtry Cokin NUANCES są zaprojektowane specjalnie do tego, żeby z ich pomocą rejestrować zdjęcia o nad wyraz długich czasach naświetlania. Oprócz tego pomagają także w pracy z przysłoną w trakcie filmowania z płytką głębią ostrości.
Filtry Cokin NUANCES są kompatybilne z systemem Cokin CREATIVE. Filtry w wymiarze L mogą być używane ze standardowymi wrotami (matte-boxami) mającymi kieszeń na filtry w rozmiarze 4"x4" (100x100mm) co docenią osoby wykorzystujące tego typu sprzęt w trakcie filmowania.

Filtr ND2 oferuje redukcję światła wynoszącą 1 stopień przysłony co pozwala np. Na wydłużenie czasu ekspozycji z 1/1000s do 1/500s albo otwarcie przysłony z poziomu f/45 do f/32 (przy zachowaniu pozostałych parametrów ekspozycji).

Podstawowe właściwości:
  • pasuje do systemu Cokin Z-Pro (rozmiar L)
  • powłoki nanokrystaliczne

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.