Menu

Cokin NUANCES L(Z Pro) NDx4

Cechy produktu

  • Producent Cokin 

Opis

Filtry szare Cokin NUANCES (rozmiar L) powstają w oparciu o użycie technologii powłok nanokrystalicznych naniesionych obustronnie na hartowane szkło mineralne Schott B 270®. Tego typu szkło jest znane ze swojej wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo cechuje się niskim poziomem wewnętrznych odbić światła i wysokim poziomem transmisji. Wysoka jakość optyczna przekłada się na to, iż filtry Cokin NUANCES wykazują się niemal nieprzeciętną neutralnością równocześnie w spektrum widzialnym światła jak i w podczerwieni. Dzięki czemu filtry można zestawiać ze sobą bez ograniczeń i bez obaw o powstanie niechcianych zafarbów na rejestrowanym obrazie czy to filmowym czy fotograficznym.
Filtry Cokin NUANCES są zaprojektowane specjalnie do tego, żeby z ich pomocą rejestrować zdjęcia o bardzo długich czasach naświetlania. Oprócz tego pomagają także w pracy z przysłoną w trakcie filmowania z płytką głębią ostrości.
Filtry Cokin NUANCES są kompatybilne z systemem Cokin CREATIVE. Filtry w wymiarze L mogą być używane ze standardowymi wrotami (matte-boxami) posiadającymi kieszeń na filtry w rozmiarze 4"x4" (100x100mm) co docenią osoby wykorzystujące tego typu sprzęt podczas filmowania.

Filtr ND4 proponuje redukcję światła wynoszącą 2 stopnie przysłony co pozwala np. Na wydłużenie czasu ekspozycji z 1/1000s do 1/250s albo otwarcie przysłony z poziomu f/45 do f/22 (przy zachowaniu pozostałych parametrów ekspozycji).

Podstawowe właściwości:
  • pasuje do systemu Cokin Z-Pro (rozmiar L)
  • powłoki nanokrystaliczne

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.