Menu

Filtr B+W XS-Pro Digital-Pro 010 UV MRC nano 40,5mm (1073877) Darmowy odbiór w 21 miastach!

Cechy produktu

  • Producent B+W 
  • Rodzaj UV 

Opis

Filtr UV blokuje niewidzialne promieniowanie UV, mogące powodować rozmycie i dominante niebieskiego koloru na zdjęciu. Filtry te powinny nosić nazwę UV-Blocking (blokujące UV), ponieważ istnieją także filtry do zastosowań technologicznych, które przepuszczają tylko promienie UV, a blokują wszystkie inne długości fal. Jednakże niedługi termin "filtr UV" przyjął się w środowisku fotograficznym.
Filtry UV są genialne do fotografowania na znacznych wysokościach (w górach), nad morzem i w rejonach z szczególnie czystym powietrzem. Ze fotografie wyeliminowany zostaje przeszkadzający niebieski barwa. Ponieważ szkło nie ma żadnego zabarwienia, odwzorowanie barw nie zmienia się, poza usunięciem nadmiaru niebieskiego. Przy czym nie jest wymagana żadna zmiana w ekspozycji. Fakt ten czyni jeszcze filtr UV przydatnym jako ochrona przed zanieczyszczeniem szkła obiektywu. Jest sugerowany do konwencjonalnych lustrzanek, jak jeszcze do aparatów cyfrowych.

warstwa Nano jest zewnętrzną powłoką ochronną, przyjętą już jako standard we wszystkich filtrach XS-Pro Digital MRC. Dzięki nanotechnologii uzyskujemy ulepszony perełkowy efekt, co czyni łatwiejszym utrzymanie filtra w czystości. MRC Nano ma udoskonaloną zewnętrzną (ósmą) warstwę oprócz standardowych MRC.

warstwa B+W Multi-Resistant (MRC) jest nie tylko wydajną wielowarstwową warstwą, jest twardsza aniżeli szkło, co daje wyjątkową ochronę przed zarysowaniami (na przykład w trakcie czyszczenia filtra). Odpycha jeszcze wodę i kurz, co upraszcza konserwacje filtra.

Filtr ten posiada mocowanie XS-Pro Digital, specjalnie przeznaczone do DSLR z szerokim kątem i obiektywów zoom. Posiada przedni gwint. Wszystkie mocowania XS-Pro Digital są wytwarzane z mosiądzu, pokryte matową czernią w celu wykluczenia odblasków.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.