Menu

Filtr BRAUN CPL Blueline (58 mm)

Cechy produktu

  • Średnica 58 mm

Opis

Filtr BRAUN CPL Blueline to filtr polaryzacyjny do aparatów fotograficznych o średnicy 58 mm, dzięki któremu barwy na zdjęciach znów będą jak żywe. Ponieważ wszystkie przedmioty odbijają światło otoczenia; powierzchnie połyskujące wywołują silne i ukierunkowane odbijanie, natomiast powierzchnie matowe odbijają słabo i w sposób rozproszony.

Światło to sprawia nawarstwienie właściwych odcieni przedmiotów, co skutkuje mleczną powłoką. Ponieważ warstwa ta w doskonałej większości przypadków jest „spolaryzowana" – z reguły przy bocznym słońcu (najatrakcyjniejsze oddziaływanie światła i cienia) – powstaje w wyniku czego „spłycenie" odcieni, któremu możemy w szczególnie prosty sposób zapobiec: zamocowany na obiektywie i ustawiony w stosownym położeniu polaryzacyjny filtr kołowy PRAKTICA blokuje spolaryzowane światło dzięki czemu barwy na zdjęciach znów tryskają życiem.

w przypadku aparatów lustrzanych, adekwatne położenie filtra widzimy w wizjerze; w przypadku innych aparatów filtr po prostu ustawić trzymając go zwyczajnie przed okiem i zamocować na obiektywie w położeniu odpowiadającym temu ustawieniu.

dodatkowo filtr polaryzacyjny kołowy można zastosować w taki sposób, iż odbicia powstające przy bocznym padaniu światła na lśniące powierzchnie szklane, z tworzywa, lakierowane czy na lustro wody zostaną osłabione lub usztywnione....

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.