Menu

Filtr BRAUN CPL Blueline (62 mm)

Cechy produktu

  • Średnica 62 mm

Opis

Filtr BRAUN CPL Blueline to filtr polaryzacyjny do aparatów fotograficznych o średnicy 62 mm, dzięki któremu kolory na zdjęciach znów będą jak żywe. Ponieważ wszystkie przedmioty odbijają światło otoczenia; powierzchnie błyszczące powodują silne i ukierunkowane odbijanie, natomiast powierzchnie matowe odbijają słabo i w sposób rozproszony.

Światło to sprawia nawarstwienie właściwych odcieni przedmiotów, co skutkuje mleczną warstwą. Ponieważ powłoka ta w rewelacyjnej większości przypadków jest „spolaryzowana" – najczęściej przy bocznym słońcu (najefektowniejsze oddziaływanie światła i cienia) – powstaje na skutek czego „spłycenie" kolorów, któremu możemy w nad wyraz prosty sposób zapobiec: zamocowany na obiektywie i ustawiony w trafnym położeniu polaryzacyjny filtr kołowy PRAKTICA blokuje spolaryzowane światło dzięki czemu odcienie na zdjęciach znów tryskają życiem.

w sytuacji aparatów lustrzanych, optymalne położenie filtra widzimy w wizjerze; w sytuacji innych aparatów filtr po prostu ustawić trzymając go zwyczajnie przed okiem i zamocować na obiektywie w położeniu odpowiadającym temu ustawieniu.

dodatkowo filtr polaryzacyjny kołowy można wykorzystać w taki sposób, że odbicia powstające przy bocznym padaniu światła na lśniące powierzchnie szklane, z tworzywa, lakierowane czy na lustro wody zostaną osłabione albo wzmocnione....

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.