Menu

Filtr Clear Night Haida M10 (drop-in) NanoPro

Cechy produktu

  • Producent Haida 

Opis

Filtr Haida M10 Clear Night wsuwany (drop-in) odcina wąskie spektrum światła emitowanego przez lampy sodowe. Filtr ten może być z powodzeniem użytkowany między innymi w krajobrazie miejskim, plenerze, czy astrofotografii, gdy zależy nam na jak najwierniejszym oddaniu odcieni.

Blokuje promienie świetlne w widmie lamp sodowych i lamp rtęciowych między około 580nm a 610nm, umożliwiając tym odtworzenie czystego białego koloru z światła żółtego, beżowego lub pomarańczowego. W obszarze niebieskim filtr ma współczynnik transmisji 100%, w obszarze zielonym około 50%, a w obszarze czerwonym około 90%.

wykonany jest z najwyższej jakości szkła optycznego, pokryty z obu stron wielowarstwowymi warstwami Nano, redukującymi odblaski, wytrzymałymi na wodę i zarysowania. Przez nowy proces produkcyjny filtry Haida zostały w pełni pozbawione zafarbu i są w pełni neutralne. Dwustronna warstwa Nano sprawia, iż ​​szkło jest wyjątkowo oporne na zabrudzenia i zarysowania. Woda stacza się po powierzchni, a czyszczenie jest nieskomplikowane i prędkie.

Nieocenioną zaletą wszystkich filtrów Drop In w nowym systemie Haida M10 jest to, iż filtry można łatwo montować i wymieniać w kilka sekund. Nic nie trzeba wkręcać, starczy wsunąć je od góry w uchwyt lub w celu podmiany filtra wyjąć jednym ruchem. Sąszczególnie lekkie, ponieważ zostały osadzone w krągłe aluminiowe ramki.

dodatkowo można je zespalać na przeróżne sposoby z konwencjonalnymi filtrami prostokątnymi. Daje to możliwość, na przykład, połączenia filtra Clear Night typu drop-in z filtrem ND prostokątnym w celu usunięcia zanieczyszczeń świetlnych i wydłużenia czasu naświetlania przy jednoczesnym wykorzystaniu tylko pierwszego gniazda filtra (opcjonalnie do nawet 4 filtrów jednocześnie). Wyjątkowo w sytuacji szerokokątnych ogniskowych, które są tak popularne w fotografii krajobrazowej, ta możliwość jest sporym atutem pod względem podatności na winietowanie.

  • zniża zanieszyczenia świetlne na nocnym niebie
  • Blokuje żółte światło lamp sodowych, rtęciowych, Led Low CRI
  • poprawia widoczność obiektów astronomicznych
  • Wyjątkowo wysoka ostrość i neutralność barw
  • wykonany ze szkła optycznego z powłokami Nano

Filtr pasuje do uchwytu: Haida M10
wymiar: wsuwany (drop-in)
rodzaj: nocny, Clear Night

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.