Menu

Filtr Hoya UV 52mm Fusion Antistatic

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 52 mm
  • Rodzaj UV 

Opis

Filtr UV absorbuje promieniowanie ultrafioletowe, prowadzące nieraz do pogorszenia ostrości i kontrastu fotografii wykonywanych w terenie.
Filtr polecany jest także jako stała ochrona przedniej soczewki przed kurzem, piaskiem, zarysowaniem i innymi uszkodzeniami. Jest to uniwersalny filtr jednocześnie w fotografii barwnej jak i czarno-białej.

Nowa seria filtrów Hoya FUSION ANTISTATIC jest skutkiem połączenia funkcjonalności linii Pro1 Digital i nowej technologii powłok antystatycznych. Asygnowana jest do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i w środowisku o wysokim stopniu zakurzenia i zapylenia. Ma wyjątkową cechę uwydatniającą ją spośród wszelkich filtrów przystępnych na rynku – antystatyczną powłokę ochronną ANTISTATIC, która stanowi naturalną barierę chroniącą powierzchnię filtra przed kroplami wody, kurzem, znikomymi pyłkami czy odciskami palców. Dzięki niej utrzymanie filtra w czystości jest istotnie prostsze i nie wymaga stosowania dodatkowych środków do konserwacji optyki.

powłoka ANTISTATIC jest oporna na działanie wody, zaplamienia i tłuste zabrudzenia, których usunięcie z powierzchni innych filtrów może być kłopotliwe. Warto zwrócić uwagę,zastosowana powłoka jest wizualnie neutralna, jednocześnie pod względem barwnym jak i pracy pod światło.

Filtry Hoya FUSION ANTISTATIC wykonane są kompletnie w Japonii, w oparciu o dokładny cykl ręcznego doboru i przetworzenia krzemianów, które w początkowym etapie cyklu produkcji najpierw zostają stopione a następnie zmieszane ze sobą dla wytworzenia najwyższej jakości szkła optycznego. W późniejszym etapie ze szczególną ostrożnością i precyzją nanoszona jest 18-warstwowa, antyrefleksyjna i antystatyczna powłoka Super Multi Coating redukująca i eliminująca wszelkie odbicia i flary z powierzchni filtra, gwarantując przy tym transmisję światła na poziomie 99,8%. Dlatego właśnie użytkowanie filtrów Hoya zagwarantuje całkowitą neutralność kolorystyczną i wysoki kontrast na fotografiach i filmach.

W konstrukcji wszelkich filtrów z linii FUSION ANTISTATIC wykorzystano lekką, jednoczęściową i niskoprofilową oprawkę aluminiową, która uniemożliwia winietowaniu w trakcie pracy z szerokokątnymi obiektywami.

sprawdź porównanie zwykłych filtrów do serii Hoya Fusion Antistatic pod względem oporności, czyszczenia, a także jak powłoki wielowarstowe wpływają na jakość zdjęć.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.