Menu

Filtr Hoya UV 55mm Fusion Antistatic

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 55 mm
  • Rodzaj UV 

Opis

Filtr UV absorbuje promieniowanie ultrafioletowe, prowadzące nieraz do pogorszenia ostrości i kontrastu fotografii realizowanych w terenie.
Filtr sugerowany jest na dodatek jako stała ochrona przedniej soczewki przed kurzem, piaskiem, zarysowaniem i innymi uszkodzeniami. Jest to uniwersalny filtr równocześnie w fotografii barwnej jak i czarno-białej.

Nowa kolekcja filtrów Hoya FUSION ANTISTATIC jest wynikiem połączenia funkcjonalności linii Pro1 Digital i nowej technologii powłok antystatycznych. Asygnowana jest do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i w środowisku o wysokim stopniu zakurzenia i zapylenia. Ma wyjątkową cechę wyróżniającą ją spomiędzy wszelkich filtrów przystępnych na rynku – antystatyczną powłokę ochronną ANTISTATIC, która stanowi naturalną barierę chroniącą powierzchnię filtra przed kroplami wody, kurzem, śladowymi pyłkami czy odciskami palców. Dzięki niej utrzymanie filtra w czystości jest znacznie prostsze i nie wymaga stosowania dodatkowych środków do konserwacji optyki.

powłoka ANTISTATIC jest niepodatna na działanie wody, zaplamienia i tłuste zabrudzenia, których usunięcie z powierzchni innych filtrów może być kłopotliwe. Warto zwrócić uwagę,zaimplementowana warstwa jest widocznie neutralna, zarówno pod względem barwnym jak i pracy pod światło.

Filtry Hoya FUSION ANTISTATIC tworzone są całkowicie w Japonii, w oparciu o staranny proces ręcznego doboru i przetworzenia krzemianów, które w początkowym etapie cyklu produkcji najpierw zostają stopione a następnie zmieszane ze sobą dla wytworzenia najwyższej jakości szkła optycznego. W późniejszym etapie ze szczególną ostrożnością i precyzją nanoszona jest 18-warstwowa, antyrefleksyjna i antystatyczna powłoka Super Multi Coating redukująca i eliminująca wszelkie odbicia i flary z powierzchni filtra, gwarantując przy tym transmisję światła na poziomie 99,8%. Dlatego właśnie wykorzystywanie filtrów Hoya zagwarantuje całkowitą neutralność kolorystyczną i wysoki kontrast na fotografiach i filmach.

W konstrukcji wszelkich filtrów z linii FUSION ANTISTATIC wykorzystano lekką, jednoczęściową i niskoprofilową oprawkę aluminiową, która zapobiega winietowaniu podczas pracy z szerokokątnymi obiektywami.

sprawdź porównanie zwykłych filtrów do linii Hoya Fusion Antistatic pod względem niepodatności, czyszczenia oraz jak powłoki wielowarstowe wpływają na jakość fotografii.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.