Menu

Filtr Hoya UV 58mm Fusion Antistatic

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 58 mm
  • Rodzaj UV 

Opis

Filtr UV absorbuje promieniowanie ultrafioletowe, prowadzące nieraz do pogorszenia ostrości i kontrastu fotografii wykonywanych w terenie.
Filtr polecany jest na dodatek jako stała ochrona przedniej soczewki przed kurzem, piaskiem, zarysowaniem i innymi uszkodzeniami. Jest to uniwersalny filtr równocześnie w fotografii barwnej jak i czarno-białej.

Nowa seria filtrów Hoya FUSION ANTISTATIC jest efektem połączenia funkcjonalności linii Pro1 Digital i nowej technice powłok antystatycznych. Przeznaczona jest do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i w środowisku o wysokim stopniu zakurzenia i zapylenia. Ma unikatową cechę akcentującą ją spomiędzy wszelkich filtrów dostępnych na rynku – antystatyczną powłokę ochronną ANTISTATIC, która stanowi naturalną barierę chroniącą powierzchnię filtra przed kroplami wody, kurzem, małymi pyłkami czy odciskami palców. Dzięki niej utrzymanie filtra w czystości jest wyraźnie prostsze i nie wymaga używania dodatkowych środków do konserwacji optyki.

powłoka ANTISTATIC jest wytrzymała na działanie wody, zaplamienia i tłuste zabrudzenia, których usunięcie z powierzchni innych filtrów może być kłopotliwe. Warto zwrócić uwagę,zastosowana powłoka jest wizualnie neutralna, równocześnie pod względem barwnym jak i pracy pod światło.

Filtry Hoya FUSION ANTISTATIC wytworzone są kompletnie w Japonii, w oparciu o precyzyjny cykl ręcznego doboru i przetworzenia krzemianów, które w początkowym etapie procesu produkcji najpierw zostają stopione a następnie zmieszane ze sobą dla wytworzenia najwyższej jakości szkła optycznego. W późniejszym etapie ze szczególną ostrożnością i precyzją nanoszona jest 18-warstwowa, antyrefleksyjna i antystatyczna powłoka Super Multi Coating redukująca i eliminująca wszelkie odbicia i flary z powierzchni filtra, zapewniając przy tym transmisję światła na poziomie 99,8%. Dlatego właśnie wykorzystywanie filtrów Hoya gwarantuje całkowitą neutralność kolorystyczną, a także wysoki kontrast na fotografiach i filmach.

W konstrukcji wszelkich filtrów z linii FUSION ANTISTATIC wykorzystano lekką, jednoczęściową i niskoprofilową oprawkę aluminiową, która uniemożliwia winietowaniu podczas pracy z szerokokątnymi obiektywami.

zobacz porównanie zwykłych filtrów do kolekcji Hoya Fusion Antistatic pod względem odporności, czyszczenia oraz jak powłoki wielowarstowe wpływają na jakość fotografii.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.