Menu

Filtr Hoya UV 67mm Fusion Antistatic

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 67 mm
  • Rodzaj UV 

Opis

Filtr UV absorbuje promieniowanie ultrafioletowe, prowadzące niejednokrotnie do pogorszenia ostrości i kontrastu zdjęć wykonywanych w terenie.
Filtr polecany jest na dodatek jako stała ochrona przedniej soczewki przed kurzem, piaskiem, zarysowaniem i innymi uszkodzeniami. Jest to uniwersalny filtr równocześnie w fotografii barwnej jak i czarno-białej.

Nowa linia filtrów Hoya FUSION ANTISTATIC jest rezultatem połączenia funkcjonalności linii Pro1 Digital, a także nowej technologii powłok antystatycznych. Dedykowana jest do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i w środowisku o wysokim stopniu zakurzenia i zapylenia. Ma unikatową cechę wyróżniającą ją spomiędzy wszystkich filtrów dostępnych na rynku – antystatyczną powłokę ochronną ANTISTATIC, która stanowi naturalną barierę broniącą powierzchnię filtra przed kroplami wody, kurzem, drobnymi pyłkami czy odciskami palców. Dzięki niej utrzymanie filtra w czystości jest znacznie prostsze i nie wymaga wykorzystywania dodatkowych środków do konserwacji optyki.

warstwa ANTISTATIC jest odporna na działanie wody, zaplamienia i tłuste zabrudzenia, których usunięcie z powierzchni innych filtrów może być kłopotliwe. Warto zwrócić uwagę,zaimplementowana warstwa jest optycznie neutralna, jednocześnie pod względem barwnym jak i pracy pod światło.

Filtry Hoya FUSION ANTISTATIC wyprodukowane są w pełni w Japonii, w oparciu o precyzyjny cykl ręcznego doboru i przetworzenia krzemianów, które w początkowym etapie cyklu produkcji najpierw zostają stopione a następnie zmieszane ze sobą dla wytworzenia najwyższej jakości szkła optycznego. W późniejszym etapie ze szczególną ostrożnością i precyzją nanoszona jest 18-warstwowa, antyrefleksyjna i antystatyczna powłoka Super Multi Coating redukująca i eliminująca wszelkie odbicia i flary z powierzchni filtra, gwarantując przy tym transmisję światła na poziomie 99,8%. Dlatego właśnie wykorzystywanie filtrów Hoya zapewnia całkowitą neutralność kolorystyczną i wysoki kontrast na fotografiach i filmach.

W konstrukcji wszystkich filtrów z serii FUSION ANTISTATIC wykorzystano lekką, jednoczęściową i niskoprofilową oprawkę aluminiową, która zapobiega winietowaniu w trakcie pracy z szerokokątnymi obiektywami.

zobacz porównanie zwykłych filtrów do kolekcji Hoya Fusion Antistatic pod względem odporności, czyszczenia, a także jak powłoki wielowarstowe wpływają na jakość fotografii.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.