Menu

Filtr Hoya UV HD-Serie 82mm (YHDUV082) Darmowy odbiór w 21 miastach!

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 82 mm
  • Rodzaj UV 

Opis

Filtr Hoya HD UV to najnowsza i najbardziej zaawansowana technicznie kolekcja filtrów UV firmy Hoya przeznaczona dla wymagających użytkowników. Zaimplementowano w niej specjalny wariant szkła o wysokiej gęstości, które dokładnie odcina niechciane w fotografii promieniowanie UV. Powierzchnia szkła została chemicznie utwardzona, co zapewniło jej aż czterokrotnie pokaźniejszą niepodatność na pęknięcia i zarysowania aniżeli zwykłe szkło optyczne.

W filtrach linii HD użyte zostały 8-warstwowe powłoki antyrefleksyjne po obu stronach filtra najnowszej generacji odznaczające się powiększoną niepodatnością na wodę, tłuste plamy i zarysowania. Dzięki czemu utrzymanie ich w czystości jest łatwiejsze w sytuacji innych filtrów. Świeże powłoki średni współczynnik transmisji światła na poziomie 99.35% w zakresie od 400 do 700nm, czyli w całym spektrum światła widzialnego. Eliminują tym samym niechciane odblaski od powierzchni szkła i minimalizują straty światła docierającego do materiału światłoczułego.

Filtry UV z linii Hoya HD stosowane są w fotografii w celu eliminacji dominanty kolorystycznej wywoływanej przez promieniowanie UV. Pozwalają uzyskać lepsze nasycenie barw i poprawić kontrast fotografii, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie. Są w dodatku nadzwyczajnym zabezpieczeniem obiektywu przed czynnikami zewnętrznymi. Bronią jego przednią soczewkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Mogą być stosowane jednocześnie w fotografii kolorowej, jak i czarno-białej.

Filtry serii HD zaopatrzone są w ultracienkie niskoprofilowe ramki, które zapobiegają winietowaniu w sytuacji korzystania z obiektywów o nad wyraz szerokim polu widzenia. Szkło mocowane jest w nich pod wysokim ciśnieniem, co gwarantuje precyzję a równocześnie solidność montażu.

Test niepodatności filtrów Hoya

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.