Menu

Filtr Hoya UV HMC 55mm (JAPAN)

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 55 mm
  • Rodzaj UV 

Opis

seria HMC (Hoya Multi Coated) to najmocniej lubiana seria filtrów firmy Hoya. Wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne naniesione na obu powierzchniach filtra gwarantują transmisję światła na poziomie 98%. Tak dobry wynik, a także niebanalna cena powodują, iż produkty z tej serii są najchętniej wybieranymi filtrami równocześnie przez miłośników fotografii jak i zawodowych fotografów.

Filtr UV absorbuje promieniowanie ultrafioletowe, prowadzące często do pogorszenia ostrości i kontrastu zdjęć realizowanych w terenie.
Filtr sugerowany jest ponadto jako stała ochrona przedniej soczewki przed kurzem, piaskiem, zarysowaniem i innymi uszkodzeniami. Jest to uniwersalny filtr równocześnie w fotografii barwnej jak i czarno-białej.

Cienka oprawa filtra minimalizuje ryzyko wystąpienia winiety, co jest niezwykle znaczne przy obiektywach szerokokątnych.

Transmisja światła: 97,00%.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.