Menu

Filtr Hoya UV HMC (JAPAN) 77mm

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 77 mm
  • Rodzaj UV 

Opis

kolekcja HMC (Hoya Multi Coated) to najistotniej modna seria filtrów producenta Hoya. Wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne naniesione na obu powierzchniach filtra gwarantują transmisję światła na poziomie 98%. Tak dobry wynik oraz niebanalna cena powodują, iż produkty z tej serii są najchętniej wybieranymi filtrami równocześnie przez wielbicieli fotografii jak i zawodowych fotografów.

Filtr UV absorbuje promieniowanie ultrafioletowe, prowadzące niejednokrotnie do pogorszenia ostrości i kontrastu fotografii wykonywanych w terenie.
Filtr sugerowany jest w dodatku jako stała ochrona przedniej soczewki przed kurzem, piaskiem, zarysowaniem i innymi uszkodzeniami. Jest to uniwersalny filtr równocześnie w fotografii barwnej jak i czarno-białej.

Cienka oprawa filtra minimalizuje ryzyko wystąpienia winiety, co jest wyjątkowo istotne przy obiektywach szerokokątnych.


Średnica filtra: 77mm
Grubość oprawy: 4mm
Przedni gwint: tak
Transmisja światła: 97,00%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.