Menu

Filtr szary regulowany Haida 58mm Variable NanoPro

Cechy produktu

  • Producent Haida 
  • Średnica 58 mm
  • Rodzaj szary 

Opis

Haida NanoPro Variable 58mm

regulowany filtr Haida zezwala na płynną zmianę gęstości w zakresie ND12 - ND500 (przyciemnia od 4 do 9 działek przysłony). Zezwala na to np. Fotografowanie czy filmowanie z szerzej otwartą przysłoną i uzyskiwanie znikomej głębi ostrości nawet w słoneczny dzień. W dodatku jeden filtr variable może być zamiennikiem dla kilku o stałej gęstości, co znacznie ułatwi pracy w momentalnie zmieniających się warunkach oświetleniowych

precyzyjna regulacja gęstości

Dla łatwiejszej i powtarzalnej kontroli ustawień gęstości, na przednim pierścieniu zaznaczone są punkty, które reprezentują zróżnicowane wartości gęstości. Zamocowana jest także specjalna dźwignia obrotu,dodatkowo umożliwić szybkie i dokładne ustawienie przedniego pierścienia.

Najwyższa jakość i specjalne powłoki Nano

Filtr jest zbudowany z najwyższej jakości szkła optycznego zapewniając ostrość i wierne odwzorowanie barw. Żeby zapobiec powstawaniu odblasków i flar, obie powierzchniie filtra zostały pokryte 10 powłokami powłok antyrefleksyjnych, które wpływają też na ulepszoną ochronę podłoża filtra i pomagają utrzymać go w czystości przez dłuższy czas. Natomomiast specjalna warstwa Nano chroni także, gdy powierzchnia filtra styka się z wodą albo olejem, umożliwiając jeszcze efektywne czyszczenie.

atrybuty Hoya Variable NanoPro
  • gwarantuje regulacje w zakresie ND12 - ND400
  • Specjalna dźwignia i oznakowanie filtra skrupulatną kontrolę gęstości
  • Zbudowany ze szkła optycznego
  • Pokryty obustronnie powłokami antyrefleksyjnymi, a także Nano
  • Pierścień filtra ze stopu aluminium z podwójnym gwintem co pozwala zamocować dekielek lub inne filtry (uwaga, gwint przedni ma 67mm, więc jest pokaźniejszy niż wejściowy, co minimalizuje ryzyko winietowania na szerokokątnych obiektywach)
  • załączone plastikowe etui do przechowywania i transportu filtra.

Należy jednak pamiętać, że przy zbyt solidnym skręceniu, wszystkie filtry dostosowywane z racji swej konstrukcji opartej o dwa polaryzatory będą wywoływać efekt czarnego krzyża na środku kadru (tzw. X cross). W zależności od rodzaju obiektywu efekt ten będzie się pojawiać wcześniej dla obiektywów szerokokątnych i później dla dłuższych ogniskowych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.