Menu

Filtr neutralny szary Hoya NDx100000 / ND100000 PROND 58mm

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 58 mm
  • Rodzaj szary 

Opis

Hoya PROND 100000 to aktualnie najistotniej innowacyjne technicznie filtry szare przystępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano nowatorską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra powłoką antyrefleksyjną ACCU-ND. Zapewnia to, iż rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry przeznaczone są nie tylko dla fotografów – doskonale sprawdzą się także na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 100000 redukuje liczba światła docierającego do matrycy o 16 3/5 działek przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów linii PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND gwarantuje wyjątkowy komfort użytkownikom – jednocześnie fotografom, jak i operatorom kamery video. W trakcie rejestracji fotografii w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających użycia filtrów o różnym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować dopełniającej obróbki cyfrowej fotografii i filmów, by skorygować barwy obrazu, co niejednokrotnie zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry serii PROND mają dużo zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest realne mocniejsze przymknięcie przysłony lub zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień zezwalają na uzyskanie minimalnej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

usprawniają także dobranie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być luźno regulowany. Pozwalają w interesujący sposób uchwycić ruch na zdjęciu, wyśmienicie nadając się do fotografowania wodospadów, a także innych naturalnych scenerii.

Filtry linii PROND posiadają cienką aluminiową oprawkę rodzaju Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować choćby z obiektywami super szerokokątnymi.

Producent: Hoya (Made in Japan)
Średnica filtra: 58mm
Grubość oprawy: 5,5mm
Transmisja światła: ND5.0; 0,001%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.