Menu

Filtr neutralny szary Hoya NDx100000 / ND100000 PROND 82mm

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 82 mm
  • Rodzaj szary 

Opis

Hoya PROND 100000 to obecnie najszczególniej progresywne technologicznie filtry szare dostępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano nowatorską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra powłoką antyrefleksyjną ACCU-ND. Zagwarantuje to, że rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry przeznaczone są nie tylko dla fotografów – świetnie sprawdzą się również na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 100000 redukuje ilość światła docierającego do matrycy o 16 3/5 działek przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów linii PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND zagwarantuje wyjątkowy komfort użytkownikom – jednocześnie fotografom, jak i operatorom kamery video. Podczas rejestracji fotografii w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających zastosowania filtrów o przeróżnym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować dodatkowej obróbki cyfrowej zdjęć i filmów, żeby skorygować barwy obrazu, co niejednokrotnie zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry kolekcji PROND mają mnóstwo zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest realne mocniejsze przymknięcie przysłony lub zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień pozwalają na uzyskanie niewielkiej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

usprawniają także dostosowanie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być swobodnie regulowany. Pozwalają w ciekawy sposób uchwycić ruch na zdjęciu, doskonale nadając się do fotografowania wodospadów i innych naturalnych scenerii.

Filtry kolekcji PROND posiadają cienką aluminiową oprawkę rodzaju Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować choćby z obiektywami super szerokokątnymi.

Producent: Hoya (Made in Japan)
Średnica filtra: 82mm
Grubość oprawy: 5,5mm
Transmisja światła: ND5.0; 0,001%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.