Menu

Filtr neutralny szary Hoya NDx16 / ND16 PROND 77mm

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 77 mm
  • Rodzaj szary 

Opis

PROND 16 to aktualnie najszczególniej zaawansowane technologicznie filtry szare przystępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano prekursorską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra powłoką antyrefleksyjną ACCU-ND. Gwarantuje to, iż rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry asygnowane są nie tylko dla fotografów – nadzwyczajnie sprawdzą się także na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 16 redukuje liczba światła docierającego do matrycy o 4 działki przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów linii PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND gwarantuje wyjątkowy komfort użytkownikom – jednocześnie fotografom, jak i operatorom kamery video. Podczas rejestracji zdjęć w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających wykorzystania filtrów o różnorodnym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować uzupełniającej obróbki cyfrowej fotografii i filmów, aby skorygować barwy obrazu, co niejednokrotnie zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry serii PROND mają mnóstwo zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest realne mocniejsze przymknięcie przysłony lub zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień pozwalają na uzyskanie śladowej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

ułatwiają także dopasowanie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być swobodnie regulowany. Pozwalają w atrakcyjny sposób uchwycić ruch na zdjęciu, wspaniale nadając się do fotografowania wodospadów i innych naturalnych scenerii.

Filtry linii PROND mają cienką aluminiową oprawkę rodzaju Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować nawet z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 77mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 6,25%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.