Menu

Filtr nocny Irix Edge Light Pollution (SE) 67mm

Cechy produktu

  • Producent Irix 
  • Średnica 67 mm

Opis

Do wytworzenia filtra Irix Edge Light Pollution wykorzystano wysokiej jakości szło optyczne, charakteryzujące się wysoką transmisją światła. Obydwie powierzchnie filtra pokryte zostały wielowarstwowymi warstwami antyrefleksyjnymi w celu zminimalizowania ryzyka powstania refleksów - fotografie pozostają klarowne i kontrastowe.

Filtr posiada obustronne powłoki typu NANO o charakterystyce hydro- i oleo-fobowej dzięki temu zabrudzenia nie przywierają do jego powierzchni co zasadniczo ułatwia zachowanie filtra w odpowiedniej czystości.

Ramka filtra wytworzona została z lekkiego, a zarazem wytrzymałego aluminium, a jej powierzchnia została doszlifowana czarną powłoką mającą na celu zredukowanie możliwości powstania odblasków, będąc równocześnie odporną na uszkodzenia lub zarysowania.

Filtr Irix Edge Light Pollution odcina wąskie spektrum światła emitowanego poprzez lampy sodowe. Filtr ten może być z powodzeniem wykorzystywany między innymi w krajobrazie miejskim, plenerze, czy astrofotografii, gdy zależy nam na jak najwierniejszym oddaniu barw.

Filtry Light Pollution są pierwszymi filtrami producenta Irix Edge z nowej serii Super Endurance (SE), charakteryzującej się specjalnie opracowaną obróbką cieplną, dzięki której filtr ten jest arcytrudnie wytrzymały na uszkodzenia.


Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.