Menu

Filtr ochronny Hoya 105mm Fusion Antistatic Protector

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Rodzaj ochronny 

Opis

Filtr ochronny efektywnie chroni soczewki obiektywu przy jednoczesnym zachowaniu pełnej neutralności optycznej. Zabezpiecza przednią soczewkę obiektywu przed zabrudzeniami, a także uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak uderzenia czy zadrapania.

Nowa linia filtrów Hoya – FUSION ANTISTATIC jest wynikiem połączenia funkcjonalności linii Pro1 Digital, a także nowej technologii powłok antystatycznych. Asygnowana jest do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i w środowisku o wysokim stopniu zakurzenia i zapylenia. Ma unikatową cechę eksponującą ją spośród wszelkich filtrów dostępnych na rynku – antystatyczną powłokę ochronną ANTISTATIC, która stanowi naturalną barierę chroniącą powierzchnię filtra przed kroplami wody, kurzem, nieznacznymi pyłkami czy odciskami palców. Dzięki niej utrzymanie filtra w czystości jest znacznie prostsze i nie wymaga używania dodatkowych środków do konserwacji optyki.

powłoka ANTISTATIC jest odporna na działanie wody, zaplamienia i tłuste zabrudzenia, których usunięcie z powierzchni innych filtrów może być kłopotliwe. Warto zwrócić uwagę,zaimplementowana warstwa jest wzrokowo neutralna, równocześnie pod względem barwnym jak i pracy pod światło.

Filtry Hoya FUSION ANTISTATIC wytworzone są w całości w Japonii, w oparciu o dokładny cykl ręcznego doboru i przetworzenia krzemianów, które w początkowym etapie cyklu produkcji najpierw zostają stopione a następnie zmieszane ze sobą dla wytworzenia najwyższej jakości szkła optycznego. W późniejszym etapie ze szczególną ostrożnością i precyzją nanoszona jest 18-warstwowa, antyrefleksyjna i antystatyczna powłoka Super Multi Coating redukująca i eliminująca wszelkie odbicia i flary z powierzchni filtra, gwarantując przy tym transmisję światła na poziomie 99,8%. Dlatego właśnie stosowanie filtrów Hoya gwarantuje całkowitą neutralność kolorystyczną i wysoki kontrast na fotografiach i filmach.

W konstrukcji wszelkich filtrów z serii FUSION ANTISTATIC wykorzystano lekką, jednoczęściową i niskoprofilową oprawkę aluminiową, która zapobiega winietowaniu w trakcie pracy z szerokokątnymi obiektywami.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.