Menu

Filtr ochronny Hoya 52mm Fusion Antistatic Protector

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Rodzaj ochronny 

Opis

Filtr ochronny sprawnie chroni soczewki obiektywu przy jednoczesnym zachowaniu pełnej neutralności optycznej. Zabezpiecza przednią soczewkę obiektywu przed zabrudzeniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak uderzenia czy zadrapania.

Nowa seria filtrów Hoya – FUSION ANTISTATIC jest efektem połączenia funkcjonalności linii Pro1 Digital i nowej technice powłok antystatycznych. Dedykowana jest do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i w środowisku o wysokim stopniu zakurzenia i zapylenia. Ma unikatową cechę akcentującą ją spomiędzy wszelkich filtrów przystępnych na rynku – antystatyczną powłokę ochronną ANTISTATIC, która stanowi naturalną barierę chroniącą powierzchnię filtra przed kroplami wody, kurzem, nieznacznymi pyłkami czy odciskami palców. Dzięki niej utrzymanie filtra w czystości jest widocznie prostsze i nie wymaga wykorzystywania dodatkowych środków do konserwacji optyki.

powłoka ANTISTATIC jest niepodatna na działanie wody, zaplamienia i tłuste zabrudzenia, których usunięcie z powierzchni innych filtrów może być kłopotliwe. Warto zwrócić uwagę,zastosowana powłoka jest wizualnie neutralna, zarówno pod względem kolorowym jak i pracy pod światło.

Filtry Hoya FUSION ANTISTATIC wykonane są kompletnie w Japonii, w oparciu o skrupulatny cykl ręcznego doboru i przetworzenia krzemianów, które w początkowym etapie cyklu produkcji najpierw zostają stopione a następnie zmieszane ze sobą dla wytworzenia najwyższej jakości szkła optycznego. W późniejszym etapie ze szczególną ostrożnością i precyzją nanoszona jest 18-warstwowa, antyrefleksyjna i antystatyczna warstwa Super Multi Coating redukująca i eliminująca wszelkie odbicia i flary z powierzchni filtra, gwarantując przy tym transmisję światła na poziomie 99,8%. Dlatego właśnie używanie filtrów Hoya zapewnia całkowitą neutralność kolorystyczną oraz wysoki kontrast na fotografiach i filmach.

W konstrukcji wszelkich filtrów z kolekcji FUSION ANTISTATIC wykorzystano lekką, jednoczęściową i niskoprofilową oprawkę aluminiową, która uniemożliwia winietowaniu w trakcie pracy z szerokokątnymi obiektywami.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.