Menu

Filtr pełny szary NUANCES ND256 Cokin Z-Pro

Cechy produktu

  • Producent Cokin 
  • Rodzaj szary 

Opis

Filtry szare Cokin NUANCES (rozmiar L) powstają w oparciu o zastosowanie technice powłok nanokrystalicznych naniesionych obustronnie na hartowane szkło mineralne Schott B 270®. Tego rodzaju szkło jest znane ze swojej wysokiej niepodatności na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto cechuje się niskim poziomem wewnętrznych odbić światła oraz wysokim poziomem transmisji. Wysoka jakość optyczna przekłada się na to, że filtry Cokin NUANCES wykazują się niemal znakomitą neutralnością zarówno w spektrum widzialnym światła jak i w podczerwieni. Dzięki temu filtry można zestawiać ze sobą bez ograniczeń i bez obaw o powstanie niechcianych zafarbów na rejestrowanym obrazie czy to filmowym czy fotograficznym.
Filtry Cokin NUANCES są zaprojektowane specjalnie do tego, aby z ich pomocą rejestrować fotografie o bardzo długich czasach naświetlania. Oprócz tego pomagają także w pracy z przysłoną w trakcie filmowania z płytką głębią ostrości.
Filtry Cokin NUANCES są kompatybilne z systemem Cokin CREATIVE. Filtry w rozmiarze L mogą być używane ze standardowymi wrotami (matte-boxami) posiadającymi kieszeń na filtry w wymiarze 4"x4" (100x100mm) co docenią osoby wykorzystujące tego typu sprzęt w trakcie filmowania.

Filtr ND256 proponuje redukcję światła wynoszącą 8 stopni przysłony co pozwala np. Na wydłużenie czasu ekspozycji z 1/1000s do 1/4s albo otwarcie przysłony z poziomu f/45 do f/2.8 (przy zachowaniu pozostałych parametrów ekspozycji).

Podstawowe atrybuty:
  • nadaje się do systemu Cokin Z-Pro (wymiar L)
  • powłoki nanokrystaliczne

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.