Menu

Filtr polaryzacyjny Cokin P-164 P-Polar. Circular Polarizing

Cechy produktu

  • Producent Cokin 
  • Rodzaj polaryzacyjny 

Opis

P164 - Filtr polaryzacyjny kołowy bezbarwny, eliminuje odblaski z powierzchni niemetalicznych, a także ulepsza kontrast.

Filtry polaryzacyjne istotnie ulepszają kontrast i nasycenie barw fotografowanych obiektów. Dzięki nim uzyskujemy nad wyraz soczyste zielenie i np. Intensywne barwy kwiatów. Niektóre obiekty, które obserwowane gołym okiem wydają się matowe i blade, po zastosowaniu filtra polaryzacyjnego stają się żywe i oszałamiają kolorami. Niezależnie od pogody filtr polaryzacyjny usuwa zupełnie albo w pełni refleksy światła od powierzchni niemetalicznych takich jak tafla wody czy szyby.

W słoneczny dzień, bardzo w godzinach porannych albo wieczornych, filtra polaryzacyjnego należy używać w taki sposób,pomiędzy osią fotografowania a słońcem był kąt prosty, sprawi to, iż niebo będzie intensywnie przyciemnione, a chmury podkreślone. Jest to jedna z podstawowych zalet stosowania filtrów polaryzacyjnych i zarazem w głównej mierze wykorzystywana. Stopień przyciemnienia można regulować obracając całym filtrem w uchwycie Cokin.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.