Menu

Filtr polaryzacyjny Hoya 67mm Pro1 Digital

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 67 mm
  • Rodzaj polaryzacyjny 

Opis

PRO1 Digital CIRCULAR PL to seria kołowych filtrów polaryzacyjnych zaprojektowanych specjalnie do fotografii cyfrowej. Zastosowano w nich wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne rodzaju DMC (Digital Multi-Coated), które w sporym stopniu ograniczają powstawanie flar i poświat. Filtry tej serii standardowo posiadają cienką aluminiową, niskoprofilową ramkę LPF (Low Profile Frame), zezwalającą uniknąć zjawiska winietowania choćby przy stosowaniu z obiektywami szerokokątnymi, a jednocześnie posiadającą gwint zewnętrzny. Dopełniające czarne matowe wykończenie ramki broni przed refleksami świetlnymi mogącymi powstać na jej krawędzi.

Filtry polaryzacyjne skutecznie eliminują niepożądane odblaski z powierzchni niemetalicznych, takich, jak szkło czy woda, rozszerzając w ten sposób nasycenie kolorów i podnosząc kontrast na fotografiach. Pozwala to np. Wykonać zdjęcie przedmiotu znajdującego się za szybą lub pod powierzchnią wody. W fotografii barwnej stanowią jedyne rozwiązanie pozwalające uzyskać intensywny błękit nieba i wyraziste białe obłoki. Ponadto poprzez zlikwidowanie minimalnych odblasków światła na liściach i trawie gwarantują na zdjęciach intensywną, "soczystą" zieleń. Intensywność działania filtra polaryzacyjnego reguluje się obracając ruchomym pierścieniem i zmieniając w ten sposób płaszczyznę polaryzacji.

Cienka oprawa filtra minimalizuje ryzyko wystąpienia winiety, co jest nad wyraz widoczne przy obiektywach szerokokątnych.

Filtr dostęny w średnicach od 52 do 82mm.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.