Menu

Filtr polaryzacyjny Hoya 86mm Fusion Antistatic

Cechy produktu

 • Producent Hoya 
 • Średnica 86 mm
 • Rodzaj polaryzacyjny 

Opis

Filtry polaryzacyjne sprawnie eliminują niepożądane odblaski z powierzchni niemetalicznych, takich, jak szkło czy woda, zwiększając w ten sposób nasycenie kolorów i podnosząc kontrast na fotografiach. Pozwala to np. Wykonać zdjęcie przedmiotu znajdującego się za szybą lub pod powierzchnią wody. W fotografii barwnej stanowią jedyne rozwiązanie pozwalające uzyskać intensywny błękit nieba, a także wyraziste białe obłoki. Dodatkowo przez zlikwidowanie małych odblasków światła na liściach i trawie zapewniają na zdjęciach intensywną, "soczystą" zieleń. Intensywność działania filtra polaryzacyjnego reguluje się obracając ruchomym pierścieniem i zmieniając w ten sposób płaszczyznę polaryzacji.

Nowa seria filtrów Hoya – FUSION ANTISTATIC jest rezultatem połączenia funkcjonalności linii Pro1 Digital i nowej technice powłok antystatycznych. Asygnowana jest do pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i w środowisku o wysokim stopniu zakurzenia i zapylenia. Ma wyjątkową cechę podkreślającą ją spośród wszelkich filtrów przystępnych na rynku – antystatyczną powłokę ochronną ANTISTATIC, która stanowi naturalną barierę chroniącą powierzchnię filtra przed kroplami wody, kurzem, minimalnymi pyłkami czy odciskami palców. Dzięki niej utrzymanie filtra w czystości jest pokaźnie prostsze i nie wymaga użytkowania dodatkowych środków do konserwacji optyki.

powłoka ANTISTATIC jest oporna na działanie wody, zaplamienia i tłuste zabrudzenia, których usunięcie z powierzchni innych filtrów może być kłopotliwe. Warto zwrócić uwagę,zastosowana warstwa jest widocznie neutralna, równocześnie pod względem kolorowym jak i pracy pod światło.

Filtry Hoya FUSION ANTISTATIC wyprodukowane są w całości w Japonii, w oparciu o skrupulatny proces ręcznego doboru i przetworzenia krzemianów, które w początkowym etapie procesu produkcji najpierw zostają stopione a następnie zmieszane ze sobą dla wytworzenia najwyższej jakości szkła optycznego. W późniejszym etapie ze szczególną ostrożnością i precyzją nanoszona jest 18-warstwowa, antyrefleksyjna i antystatyczna warstwa Super Multi Coating redukująca i eliminująca wszelkie odbicia i flary z powierzchni filtra, zapewniając przy tym transmisję światła na poziomie 99,8%. Dlatego właśnie stosowanie filtrów Hoya zapewnia całkowitą neutralność kolorystyczną, a także wysoki kontrast na fotografiach i filmach.

W konstrukcji wszelkich filtrów z kolekcji FUSION ANTISTATIC wykorzystano lekką, jednoczęściową i niskoprofilową oprawkę aluminiową, która uniemożliwia winietowaniu w trakcie pracy z szerokokątnymi obiektywami.

 • Nowa warstwa antystatyczna odpychająca kurz
 • wyjątkowo płynna rotacja filtra
 • niepodatność na zarysowania - utwardzona warstwa broni przed uszkodzeniami
 • wytrzymałość na plamy - olej, atrament, markery
 • Hydrofobowość - krople wody prosto spływają z filtra
 • Łatwe eliminowanie smug i odcisków palców
 • mistrzowskie szkoło optyczne Hoya
 • Niskoprofilowa ramka filtra z przednim gwintem

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.