Menu

Filtr polaryzacyjny Hoya Fusion Antistatic 62mm

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Rodzaj polaryzacyjny 

Opis

Filtr polaryzacyjny Hoya Fusion Antistatic 62mm wyposażony został w nową powłokę ANTYSTATYCZNĄ, która działa jak pole siłowe, odpychając kurz i inne skażenia. Taki filtr rewelacyjnie spełni oczekiwania w nieprzystępnych warunkach pracy jak pył, piasek, kurz. Dodatkowo utwardzona, antystatyczna powłoka wierzchnia jest hydrofobowa, co oznacza, że jest niepodatna na wodę, plamy, zarysowania czy odciski palców. Filtry te czyści się pokaźnie szybciej i łatwiej standardowe bez powłoki antystatycznej.

Filtr ma lekką, dwuczęściową, niskoprofilową aluminiową ramkę, która zapobiega winietowaniu w przypadku obiektywów ultraszerokokątnych.

Filtry Hoya Fusion Antistatic stworzone są w Japonii z wysokiej jakości szkła optycznego. Z obu stron powlekane ulepszoną, 18-warstwową warstwą - formuła Super Multi-Coating, co istotnie ogranicza albo eliminuje odbicia na powierzchni filtra i gwarantuje nad wyraz wysoki współczynnik przepuszczalności światła. To wszystko sprawia, iż filtr praktycznie nie wpływa na równowagę barw, kontrast i ostrość końcowego obrazu poza wynikiem polaryzacji.

Filtry polaryzacyjne sprawnie eliminują niechciane odblaski z powierzchni niemetalicznych, takich, jak szkło czy woda, zwiększając w ten sposób nasycenie barw i podnosząc kontrast na fotografiach. Pozwala to np. Wykonać zdjęcie przedmiotu znajdującego się za szybą albo pod powierzchnią wody. W fotografii barwnej stanowią jedyne rozwiązanie zezwalające uzyskać intensywny błękit nieba, a także wyraziste białe obłoki. Ponadto poprzez zlikwidowanie niewiele znaczących odblasków światła na liściach i trawie zapewniają na zdjęciach intensywną, "soczystą" zieleń. Intensywność działania filtra polaryzacyjnego reguluje się obracając ruchomym pierścieniem i zmieniając w ten sposób płaszczyznę polaryzacji.

atrybuty Hoya Fusion Antistatic CIR-PL:

  • Nowa powłoka antystatyczna odpychająca kurz
  • Ultra płynny obrót filtra polaryzacyjnego
  • Utwardzona powłoka broni przed zarysowaniami
  • wytrzymałość na plamy, atrament, markery, odciski palców
  • Hydrofobowość - kropelki wody łatwo się ściera
  • Łatwe czyszczenie smug i odcisków palców
  • Niskoprofilowa ramka do pracy z ultraszerokokątnymi obiektywami
  • ma przedni gwint

sprawdź porównanie zwykłych filtrów do linii Hoya Fusion Antistatic pod względem odporności, czyszczenia oraz jak powłoki wielowarstowe wpływają na jakość zdjęć.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.