Menu

Filtr polaryzacyjny Hoya Pro1 Digital 82mm

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 82 mm
  • Rodzaj polaryzacyjny 

Opis

PRO1 Digital CIRCULAR PL to kolekcja kołowych filtrów polaryzacyjnych zaprojektowanych specjalnie do fotografii cyfrowej. Zastosowano w nich wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne typu DMC (Digital Multi-Coated), które w wielkim stopniu ograniczają powstawanie flar i poświat. Filtry tej kolekcji standardowo posiadają cienką aluminiową, niskoprofilową ramkę LPF (Low Profile Frame), pozwalającą uniknąć zjawiska winietowania nawet przy wykorzystywaniu z obiektywami szerokokątnymi, a jednocześnie posiadającą gwint zewnętrzny. Dodatkowe czarne matowe wykończenie ramki chroni przed refleksami świetlnymi mogącymi powstać na jej krawędzi.

Filtry polaryzacyjne produktywnie eliminują niechciane odblaski z powierzchni niemetalicznych, takich, jak szkło czy woda, rozszerzając w ten sposób nasycenie barw i podnosząc kontrast na fotografiach. Pozwala to np. Wykonać zdjęcie przedmiotu znajdującego się za szybą lub pod powierzchnią wody. W fotografii barwnej stanowią jedyne rozwiązanie zezwalające uzyskać intensywny błękit nieba, a także wyraziste białe obłoki. Na dodatek poprzez zlikwidowanie śladowych odblasków światła na liściach i trawie zapewniają na zdjęciach intensywną, "soczystą" zieleń. Intensywność działania filtra polaryzacyjnego reguluje się obracając ruchomym pierścieniem i zmieniając w ten sposób płaszczyznę polaryzacji.

Cienka oprawa filtra minimalizuje ryzyko wystąpienia winiety, co jest szczególnie istotne przy obiektywach szerokokątnych.

Filtr dostęny w średnicach od 52 do 82mm.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.