Menu

Filtr polaryzacyjny z filtrem szarym ND 0.9 Haida M7 (drop-in)

Cechy produktu

  • Producent Haida 
  • Rodzaj szary, polaryzacyjny 

Opis

Filtr Haida M7 wsuwany (drop-in) polaryzacyjny i szary ND 0.9 w jednym. Wytworzony jest z najwyższej jakości szkła optycznego, pokryty z obu stron wielowarstwowymi powłokami Nano, redukującymi odblaski, odpornymi na wodę i zarysowania. Poprzez nowy proces produkcyjny filtry Haida zostały w całości pozbawione zafarbu i są w pełni neutralne. Dwustronna warstwa Nano powoduje, że ​​szkło jest wyjątkowo niepodatne na zabrudzenia i zarysowania. Woda stacza się po powierzchni, a czyszczenie jest nietrudne i szybkie.

Filtry polaryzacyjne produktywnie eliminują niepożądane odblaski z powierzchni niemetalicznych, takich, jak szkło czy woda, zwiększając w ten sposób nasycenie kolorów i podnosząc kontrast na fotografiach. Pozwala to np. Wykonać zdjęcie przedmiotu znajdującego się za szybą albo pod powierzchnią wody. W fotografii barwnej stanowią jedyne rozwiązanie pozwalające uzyskać intensywny błękit nieba oraz wyraziste białe obłoki. Ponadto poprzez zlikwidowanie małych odblasków światła na liściach i trawie gwarantują na zdjęciach intensywną, "soczystą" zieleń.

Intensywność działania filtra polaryzacyjnego w filtrze Haida M7 dop-in reguluje się przy pomocy pokrętła umieszczonego na górze filtra.

Filtry neutralnie szare (znane jako filtry ND) posiadają neutralnie szarą tonację i są wykorzystywane do redukcji światła wpadającego poprzez obiektyw aparatu, dając kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości bez powodowania zmian w kolorystyce i kontraście fotografie. Są niezwykle przydatne w celu uniknięcia nadekspozycji.

Nieocenioną zaletą wszelkich filtrów Drop-in w systemie Haida M7 jest to, że filtry można łatwo montować i wymieniać w kilka sekund. Nic nie trzeba wkręcać, wystarczy wsunąć je od góry w uchwyt lub w celu wymiany filtra wyjąć jednym ruchem.

dodatkowo można je wiązać na różne sposoby z konwencjonalnymi filtrami prostokątnymi. Daje to możliwość, na przykład, połączenia filtra ND typu drop-in z filtrem ND prostokątnym (w celu wygenerowania bardziej skrajnych gęstości), przy jednoczesnym wykorzystaniu tylko pierwszego gniazda filtra (opcjonalnie do choćby 4 filtrów jednocześnie). Bardzo w sytuacji szerokokątnych ogniskowych, które są tak lubiane w fotografii krajobrazowej, ta możliwość jest obszernym atutem pod względem podatności na winietowanie.

  • Filtr Haida M7 Szary - Polaryzayjny jest filtrem wsuwanym rodzaju "drop-in", nadaje się wyłącznie do systemu Haida M7
  • Łączy ze sobą funkcjonalność filtra pełnego szarego i polaryzacyjnego
  • Dzięki połączeniu dwóch filtrów w jednym realny dodatkowy wolny slot
  • szczególnie szybki montaż przez wsunięcie filtra w holder
  • charakteryzuje się gęstością ND 0.9 (przeciemnia o 3 przysłony), genialnie nadaje się do fotografowania z długami czasami naświetlania
  • wykonany z wysokiej jakości szkła optycznego, powlekany z obu stron filtra powłoką Nanopro, która chroni przez zarysowaniami i zabrudzeniami
  • Filtry drop-in w systemie M7 posiadają dzisiaj kompletnie metalową ramkę, a także zostały pozbawione zacisków sprężynowych. Można po prostu bezpośrednio wsunąć i pousuwać filtr
  • Jest neutralnie szary i nie wpływa na kolorystykę fotografie

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.