Menu

Filtr połówkowy Nisi Reverse Grad Nano IR ND4 / ND 0.6 (100x150mm)

Cechy produktu

  • Producent Nisi 
  • Rodzaj połówkowy 

Opis

Filtry NISI NANO IR są specjalnie zaprojektowane dla fotografów krajobrazu. Stworzone są z wysokiej jakości japońskiego szkła optycznego (H-K9L) z warstwami NANO, które uniemożliwiają utracie choćby pojedynczego, najmniejszego szczegółu, a co ważnie nie posiadają dominaty kolorystycznej. Filtry NISI są dwustronne szlifowanie i polerowane zapewniając nadzwyczajną ostrość obrazu i niwelują refleksy. Najnowsza technika nanoszenia powłok w wysokiej temperaturze zapewnia gwarantuje świetnie łagodne przejścia gradientu. Filtry także warstwy antystatyczną, hydrofobową, i oporną na tłuste zabrudzenia powłokę ochronną, równocześnie są proste w czyszczeniu.

Filtry z odwróconym gradientem są podobne do twardych GND, z tym wyjątkiem, że najciemniejsza część filtra znajduje się w punkcie przejścia (po środku filtra, a nie na górnej krawędzi). Filtry te posiadają szczególne zastosowanie do robienia fotografii kiedy światło jest najszczególniejsze na horyzoncie i ściemnia się ku niebu. Ten rodzaj filtra jest adekwatny dla scen, które mają nagłe przejście z pierwszego planu do nieba z najjaśniejszą częścią sceny w pobliżu horyzontu. Z zasady obejmuje to krajobrazy bez składników wystających ponad horyzont, np równa linia wody na horyzoncie.

Używając filtrów ND aparat jest bardzo wrażliwy na światło podczerwone co będzie widoczne na zdjęciach w postaci niepożądanej czerwonej poświaty, dlatego również NISI dodało do swych filtrów warstwę ochrony podczerwieni (IR), która pomaga pousuwać światło podczerwone na pryzmacie i przywrócić naturalne kolory scenerii.

Aparat działa inaczej aniżeli ludzkie oko. Wyczucie światła przez ludzkie oko jest silniejsze, więc łatwiej i wyraźniej jest dostrzec jasne i ciemne obszary, natomiast aparat jest słabszy pod tym względem, więc trudniej jest wyciągnąć szczegóły ekspozycji równocześnie w ciemnych i jasnych obszarach kadru. Zatem w celu uniknięcia utraty jakiegokolwiek szczegółu na zdjęciu niezbędne jest zastosowanie filtra GND (Gradacyjny Filtr o Neutralnej Gęstości), takzniżyć ekspozycję jasnych obszarów, dzięki temu zrównoważy się balans pomiędzy jasnymi i ciemnymi obszarami na zdjęciu. Filtry GND mają rozmaite typy gradientu: miękki, twardy, odwrócony przeciętny.

właściwości:
  • Ultra niski poziom zafarbu
  • nad wyraz niski poziom refleksów
  • Powłoki wytrzymałe na wodę, a także tłuszcz
  • Brak winietowania
  • Powłoki NANO po obu stronach filtru
  • Japońskie szkło optyczne H-K9L

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.