Menu

Filtr połówkowy szary Haida NanoPro MC ND32 / ND 1.5 Grad Soft (100x150)

Cechy produktu

 • Producent Haida 
 • Rodzaj szary, połówkowy 

Opis

Filtr połówkowy szary Haida NanoPro ND32 Soft posiada miękkie przejście gradacyjne i przyciemnia o 5 działek przysłony. Zbudowany z wysokiej jakości szkła optycznego K9. Ma wielowarstwowe, antyrefleksyjne powłoki i powłokę Nano, co czyni go niezwykle wytrzymałym na zarysowania. Na dodatek ma ukośnie zakończone rogi, żeby zapobiec niepożądanym pęknięciom, co zapewni dużo lat bezusterkowej pracy.

parametry Haida NanoPro Grad Soft ND32
  • wymiar 100x150mm
  • posiada miękkie przejście gradacyjne
  • Redukuje liczba światła o 5 działek przysłony
  • Pozwala kontrolować ekspozycję w kadrze
  • wytwarzany z wysokiej jakości szkła optycznego K9
  • Powlekany obustronnie wielowarstwowymi powłoki antyrefleksyjnymi, odpornymi na zadrapania i zabrudzenia
  • powłoka Nano zagwarantuje właściwości hydrofobowe i nieskomplikowane czyszczenie filtra choćby z tłustych plam
  • niezwykle wysoki poziom neutralności i odwzorowania odcieni
  • Ukośne zakończone rogi filtra - udoskonalona ochrona przed pęknięciem
Filtry połówkowe szare

Filtry gradacyjne / połówkowe szare umożliwiają przyciemnienie określonej części kadru np. Jasnego nieba, jednocześnie pozwalając na normalną, nienaruszoną ekspozycję w pozostałej części obrazu. Filtry z oznaczeniem "Soft" mają miękkie, rozmyte przejście gradacyjne i są używane w sytuacjach, gdzie linia horyzontu nie jest silnie nakreślona i konkretnie kontrastowa np. W scenie z drzewami czy górami wystającymi ponad horyzont.

Filtry połówkowe szare są przezroczyste u dołu, w połowie przechodząc stopniowo w neutralnie szary odcień, najsilniejszy u góry. Posiadają neutralnie szarą tonację i są stosowane do redukcji światła wpadającego przez obiektyw aparatu, dając kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości bez wywoływania zmian w kolorystyce i kontraście zdjęcia. Są bardzo przydatne w celu uniknięcia nadekspozycji na niebie w fotografii krajobrazowej.

MC (Multi-coating)

Oznacza, iż filtr z obu stron dużo powłok antyrefleksyjnych, co stanowi także rewelacyjną ochronę powierzchni filtra i rozszerza jego oporność na zarysowania. Wielowarstwowa warstwa przyczynia się jeszcze do powiększenia transmisji światła poprzez zmniejszenie wszelkich refleksów, flar i światła rozproszonego.

Powłoki NanoPro

NanoPro to z kolei ultra cienka, utwardzona warstwa na powierzchni filtra, która czyni go jeszcze wytrzymałiejszym i wzmacnia atrybuty hydrofobowe, co przy kontakcie z wodą sprawia, iż zamienia się ona w kropelki, które można wyeliminować - starczy przetrzeć ściereczką.

sprawdź także galerię fotografii wytworzonych przy użyciu filtrów Haida.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.