Menu

Filtr połówkowy szary Haida NanoPro MC ND32 / ND 1.5 Grad Soft (150x170)

Cechy produktu

 • Producent Haida 
 • Rodzaj szary, połówkowy 

Opis

Filtr połówkowy szary Haida NanoPro ND32 Soft ma miękkie przejście gradacyjne i przyciemnia o 5 działek przysłony. Zbudowany z wysokiej jakości szkła optycznego K9. Posiada wielowarstwowe, antyrefleksyjne powłoki, a także powłokę Nano, co czyni go bardzo wytrzymałym na zarysowania. Dodatkowo ma ukośnie zakończone rogi, by zapobiec niepożądanym pęknięciom, co zapewni niemało lat niezawodnej pracy.

właściwości Haida NanoPro Grad Soft ND32
  • wymiar 150x170mm
  • posiada miękkie przejście gradacyjne
  • Redukuje ilość światła o 5 działek przysłony
  • Pozwala kontrolować ekspozycję w kadrze
  • wytwarzany z wysokiej jakości szkła optycznego K9
  • Powlekany obustronnie wielowarstwowymi powłoki antyrefleksyjnymi, wytrzymałymi na zadrapania i zabrudzenia
  • warstwa Nano zapewnia właściwości hydrofobowe i nietrudne czyszczenie filtra choćby z tłustych plam
  • wyjątkowo wysoki poziom neutralności i odwzorowania odcieni
  • Ukośne zakończone rogi filtra - udoskonalona ochrona przed pęknięciem
Filtry połówkowe szare

Filtry gradacyjne / połówkowe szare pozwalają na przyciemnienie określonej części kadru np. Jasnego nieba, równocześnie pozwalając na normalną, nienaruszoną ekspozycję w pozostałej części obrazu. Filtry z oznaczeniem "Soft" posiadają miękkie, rozmyte przejście gradacyjne i są stosowane w sytuacjach, gdzie linia horyzontu nie jest silnie nakreślona i mocno kontrastowa np. W scenie z drzewami czy górami wystającymi ponad horyzont.

Filtry połówkowe szare są przejrzyste na dole, w połowie przechodząc stopniowo w neutralnie szary odcień, najsilniejszy u góry. Mają neutralnie szarą tonację i są wykorzystywane do redukcji światła wpadającego przez obiektyw aparatu, dając kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości bez powodowania zmian w kolorystyce i kontraście fotografie. Są nad wyraz przydatne w celu uniknięcia nadekspozycji na niebie w fotografii krajobrazowej.

MC (Multi-coating)

Oznacza, iż filtr z obu stron mnóstwo powłok antyrefleksyjnych, co stanowi także wyśmienitą ochronę powierzchni filtra i rozszerza jego odporność na zarysowania. Wielowarstwowa warstwa przyczynia się na dodatek do zwiększenia transmisji światła przez zmniejszenie wszelkich refleksów, flar i światła rozproszonego.

Powłoki NanoPro

NanoPro to z kolei ultra cienka, utwardzona powłoka na powierzchni filtra, która czyni go jeszcze niepodatniejszym i wzmacnia parametry hydrofobowe, co przy kontakcie z wodą sprawia, iż zamienia się ona w kropelki, które można wyeliminować - starczy przetrzeć ściereczką.

sprawdź także galerię fotografii wyprodukowanych przy użyciu filtrów Haida.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.