Menu

Filtr połówkowy szary Haida NanoPro MC ND4 / ND 0.6 Grad Soft (150x170)

Cechy produktu

 • Producent Haida 
 • Rodzaj szary, połówkowy 

Opis

Filtr połówkowy szary Haida NanoPro ND4 Soft posiada miękkie przejście gradacyjne i przyciemnia o 2 przysłony. Zbudowany z wysokiej jakości szkła optycznego K9. Posiada wielowarstwowe, antyrefleksyjne powłoki, a także powłokę Nano, co czyni go nad wyraz niepodatnym na zarysowania. Na dodatek ma ukośnie zakończone rogi, żeby zapobiec niepożądanym pęknięciom, co zapewni mnóstwo lat bezawaryjnej pracy.

właściwości Haida NanoPro Grad Soft ND4
  • wymiar 150x170mm
  • posiada miękkie przejście gradacyjne
  • Redukuje liczba światła o 2 działki przysłony
  • Pozwala kontrolować ekspozycję w kadrze
  • wytworzony z wysokiej jakości szkła optycznego K9
  • Powlekany obustronnie wielowarstwowymi powłoki antyrefleksyjnymi, wytrzymałymi na zadrapania i zabrudzenia
  • powłoka Nano zagwarantuje cechy hydrofobowe i proste czyszczenie filtra nawet z tłustych plam
  • nad wyraz wysoki poziom neutralności i odwzorowania barw
  • Ukośne zakończone rogi filtra - ulepszona ochrona przed pęknięciem
Filtry połówkowe szare

Filtry gradacyjne / połówkowe szare umożliwiają przyciemnienie określonej części kadru np. Jasnego nieba, jednocześnie zezwalając na normalną, nienaruszoną ekspozycję w pozostałej części obrazu. Filtry z oznaczeniem "Soft" mają miękkie, rozmyte przejście gradacyjne i są wykorzystywane w sytuacjach, gdzie linia horyzontu nie jest silnie nakreślona i mocno kontrastowa np. W scenie z drzewami czy górami wystającymi ponad horyzont.

Filtry połówkowe szare są przezroczyste u dołu, w połowie przechodząc stopniowo w neutralnie szary kolor, najsilniejszy u góry. Mają neutralnie szarą tonację i są wykorzystywane do redukcji światła wpadającego przez obiektyw aparatu, dając kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości bez wywoływania zmian w kolorystyce i kontraście fotografie. Są bardzo przydatne w celu uniknięcia nadekspozycji na niebie w fotografii krajobrazowej.

MC (Multi-coating)

Oznacza, iż filtr z obu stron niemało powłok antyrefleksyjnych, co stanowi także genialną ochronę powierzchni filtra i zwiększa jego oporność na zarysowania. Wielowarstwowa powłoka przyczynia się jeszcze do zwiększenia transmisji światła poprzez zmniejszenie wszystkich refleksów, flar i światła rozproszonego.

Powłoki NanoPro

NanoPro to z kolei ultra cienka, utwardzona warstwa na powierzchni filtra, która czyni go jeszcze wytrzymałiejszym i wzmacnia atrybuty hydrofobowe, co przy kontakcie z wodą powoduje, że zamienia się ona w kropelki, które można usunąć - starczy przetrzeć ściereczką.

sprawdź także galerię fotografii wyprodukowanych przy użyciu filtrów Haida.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.