Menu

Filtr połówkowy szary Haida NanoPro MC ND8 / ND 0.9 Grad Hard (150x170)

Cechy produktu

 • Producent Haida 
 • Rodzaj szary, połówkowy 

Opis

Filtr połówkowy szary Haida NanoPro ND8 Hard ma twarde przejście gradacyjne i przyciemnia o 3 działki przysłony. Zbudowany z wysokiej jakości szkła optycznego K9. Ma wielowarstwowe, antyrefleksyjne powłoki i powłokę Nano, co czyni go wyjątkowo opornym na zarysowania. Na dodatek ma ukośnie zakończone rogi, aby zapobiec niepożądanym pęknięciom, co zapewni sporo lat bezusterkowej pracy.

atrybuty Haida NanoPro Grad Hard ND8
  • wymiar 150x170mm
  • posiada twarde przejście gradacyjne
  • Redukuje liczba światła o 3 działki przysłony
  • Pozwala kontrolować ekspozycję w kadrze
  • tworzony z wysokiej jakości szkła optycznego K9
  • Powlekany obustronnie wielowarstwowymi powłoki antyrefleksyjnymi, odpornymi na zadrapania i zabrudzenia
  • powłoka Nano gwarantuje atrybuty hydrofobowe i łatwe czyszczenie filtra nawet z tłustych plam
  • wyjątkowo wysoki poziom neutralności i odwzorowania barw
  • Ukośne zakończone rogi filtra - ulepszona ochrona przed pęknięciem
Filtry połówkowe szare

Filtry gradacyjne / połówkowe szare umożliwiają przyciemnienie określonej części kadru np. Jasnego nieba, jednocześnie pozwalając na normalną, nienaruszoną ekspozycję w pozostałej części obrazu. Filtry z oznaczeniem "Hard" posiadają twarde, wyraźne przejście gradacyjne i są stosowane w przypadku potężnie kontrastowej i silnie nakreślonej linii horyzontu np. Nad morzem i w przypadku fotografowania na długich ogniskowych.

Filtry połówkowe szare są przejrzyste na dole, w połowie przechodząc stopniowo w neutralnie szary barwa, najsilniejszy u góry. Mają neutralnie szarą tonację i są wykorzystywane do redukcji światła wpadającego poprzez obiektyw aparatu, dając kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości bez powodowania zmian w kolorystyce i kontraście zdjęcia. Są niezwykle przydatne w celu uniknięcia nadekspozycji na niebie w fotografii krajobrazowej.

MC (Multi-coating)

Oznacza, iż filtr z obu stron mnóstwo powłok antyrefleksyjnych, co stanowi także nadzwyczajną ochronę powierzchni filtra i powiększa jego niepodatność na zarysowania. Wielowarstwowa warstwa przyczynia się na dodatek do powiększenia transmisji światła przez zmniejszenie wszystkich refleksów, flar i światła rozproszonego.

Powłoki NanoPro

NanoPro to z kolei ultra cienka, utwardzona warstwa na powierzchni filtra, która czyni go jeszcze oporniejszym i wzmacnia atrybuty hydrofobowe, co przy kontakcie z wodą powoduje, że zamienia się ona w kropelki, które można pousuwać - wystarczy przetrzeć ściereczką.

zobacz także galerię zdjęć wyprodukowanych przy użyciu filtrów Haida.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.