Menu

Filtr połówkowy szary Haida NanoPro MC ND8 / ND 0.9 Grad Soft (100x150)

Cechy produktu

 • Producent Haida 
 • Rodzaj szary, połówkowy 

Opis

Filtr połówkowy szary Haida NanoPro ND8 Soft ma miękkie przejście gradacyjne i przyciemnia o 3 działki przysłony. Zbudowany z wysokiej jakości szkła optycznego K9. Ma wielowarstwowe, antyrefleksyjne powłoki, a także powłokę Nano, co czyni go szczególnie wytrzymałym na zarysowania. Ponadto ma ukośnie zakończone rogi, żeby zapobiec niepożądanym pęknięciom, co zapewni niemało lat bezusterkowej pracy.

cechy Haida NanoPro Grad Soft ND8
  • wymiar 100x150mm
  • posiada miękkie przejście gradacyjne
  • Redukuje ilość światła o 3 działki przysłony
  • Pozwala kontrolować ekspozycję w kadrze
  • wytworzony z wysokiej jakości szkła optycznego K9
  • Powlekany obustronnie wielowarstwowymi powłoki antyrefleksyjnymi, niepodatnymi na zadrapania i zabrudzenia
  • warstwa Nano zagwarantuje cechy hydrofobowe i nieskomplikowane czyszczenie filtra choćby z tłustych plam
  • nad wyraz wysoki poziom neutralności i odwzorowania barw
  • Ukośne zakończone rogi filtra - lepsza ochrona przed pęknięciem
Filtry połówkowe szare

Filtry gradacyjne / połówkowe szare zezwalają na przyciemnienie określonej części kadru np. Jasnego nieba, równocześnie zezwalając na normalną, nienaruszoną ekspozycję w pozostałej części obrazu. Filtry z oznaczeniem "Soft" posiadają miękkie, rozmyte przejście gradacyjne i są użytkowane w sytuacjach, gdzie linia horyzontu nie jest silnie nakreślona i konkretnie kontrastowa np. W scenie z drzewami czy górami wystającymi ponad horyzont.

Filtry połówkowe szare są przezroczyste u dołu, w połowie przechodząc stopniowo w neutralnie szary barwa, najsilniejszy u góry. Posiadają neutralnie szarą tonację i są użytkowane do redukcji światła wpadającego poprzez obiektyw aparatu, dając kontrolę nad czasem naświetlania i głębią ostrości bez powodowania zmian w kolorystyce i kontraście fotografie. Są nad wyraz przydatne w celu uniknięcia nadekspozycji na niebie w fotografii krajobrazowej.

MC (Multi-coating)

Oznacza, że filtr z obu stron sporo powłok antyrefleksyjnych, co stanowi także rewelacyjną ochronę powierzchni filtra i zwiększa jego odporność na zarysowania. Wielowarstwowa powłoka przyczynia się jeszcze do powiększenia transmisji światła poprzez zmniejszenie wszystkich refleksów, flar i światła rozproszonego.

Powłoki NanoPro

NanoPro to z kolei ultra cienka, utwardzona warstwa na powierzchni filtra, która czyni go jeszcze niepodatniejszym i wzmacnia właściwości hydrofobowe, co przy kontakcie z wodą powoduje, iż zamienia się ona w kropelki, które można usunąć - wystarczy przetrzeć ściereczką.

zobacz także galerię fotografii wytwarzanych przy użyciu filtrów Haida.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.