Menu

Filtr połówkowy szary Hitech ND 0.3 Grad Hard (100x150)

Cechy produktu

  • Producent Hitech 
  • Rodzaj szary, połówkowy 

Opis

Hitech filtr połówkowy szary Hard ND0.3

Filtry połówkowe szare przyciemniają obraz na połowie swojej powierzchni, a na drugiej są krystaliczne. Typowo wykorzystuje się je do zmniejszenia jasności jasnego nieba, żeby zrównoważyć ekspozycję względem ciemniejszego pierwszego planu. Twarde przejście gradacyjne "Hard" perfekcyjnie stanie na wysokości zadania w sytuacjach, gdzie występuje wyraźnie zaznaczona linia horyzontu niezakłócona wchodzącymi na nią elementami np. W krajobrazie morskim czy w fotografii architektury.

Należy dodatkowo pamiętać, iż charakter przejścia gradacyjnego zmienia się w zależności od wybranej ogniskowej obiektywu. Dla szerokokątnych obiektywów z reguły stosuje się przejścia Soft, a dla długoogniskowych Hard. Dzieje się tak, ponieważ dłuższa ogniskowa "przybliża" przejście gradacyjne i przez to staje się ono miększe.

Główne właściwości:
  • rozmiar: 100x150mm
  • Przyciemnia o 1 przysłonę (ND0.3)
  • ma twarde przejście gradacyjne (Hard)
  • rewelacyjny do kadrów z prostą linią horyzontu np. Krajobraz morski czy architektura
  • drobna waga i łatwość transportu
  • Zbudowany z najwyżej jakości żywicy optycznej o grubości 1.5mm
  • Wysoka niepodatność na zarysowania i większość środków chemicznych
  • sprężyste cechy filtra – nie rozbije się
zalety filtrów żywicznych

Filtry żywiczne Formatt-Hitech są bardzo cienkie, dają genialny kontrast i są całkowicie przejrzyste dla całego spektrum światła widzialnego. Mają najwyższą odporność na ścieranie/zarysowania ze wszelkich niewykonanych ze szkła materiałów optycznych i są niepodatne na większość rozpuszczalników i chemikaliów.

Kolejnym atutem filtrów żywicznych jest ich mała waga w kontraście do filtrów szklanych, a rozciągliwe parametry żywicy powodują, iż po upadku filtry nie rozbiją się, więc są doskonałe do pracy w trudniejszych warunkach.

Jak są tworzone filtry?

Filtry Formatt-Hitech są skrupulatnie wykonywane z najwyższej jakości żywicy optycznej w dużej Brytanii. W trakcie produkcji korzysta się z innowacyjnej spektrografii, analizując wszystkie widma: światło widzialne wraz ultrafioletem, podczerwienią i bliską podczerwienią.

Przy barwieniu żywicy Formatt-Hitech korzysta z nagrodzonej i zarazem chronionej technice absorpcji komórkowej (The Absorbing Cell TechnologyTM). W ramach tej metody dochodzi do zabarwienia każdej komórki żywicy, a nie jedynie do powstania powierzchniowej powłoki, co zapewnia równomierne zabarwienie filtra. Równocześnie gęstość optyczna jak i wszelkie cechy procesu barwienia są starannie kontrolowane komputerowo, co zapewnia precyzyjność reprodukcji filtrów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.