Menu

Filtr połówkowy szary Hitech ND 0.6 Grad Hard (84x110)

Cechy produktu

  • Producent Hitech 
  • Rodzaj szary, połówkowy 

Opis

Hitech filtr połówkowy szary Hard ND0.6

Filtry połówkowe szare przyciemniają obraz na połowie swojej powierzchni, a na drugiej są przejrzyste. Głównie wykorzystuje się je do zmniejszenia jasności jasnego nieba, aby zrównoważyć ekspozycję względem ciemniejszego pierwszego planu. Twarde przejście gradacyjne "Hard" genialnie spełni oczekiwania w sytuacjach, gdzie występuje wyraźnie zaznaczona linia horyzontu niezakłócona wchodzącymi na nią elementami np. W krajobrazie morskim czy w fotografii architektury.

Należy dodatkowo pamiętać, że charakter przejścia gradacyjnego zmienia się w zależności od wybranej ogniskowej obiektywu. Dla szerokokątnych obiektywów przeważnie stosuje się przejścia Soft, a dla długoogniskowych Hard. Dzieje się tak, ponieważ dłuższa ogniskowa "przybliża" przejście gradacyjne i przez to staje się ono miększe.

Główne cechy:
  • rozmiar: 84x110mm
  • Przyciemnia o 2 przysłony (ND0.6)
  • posiada twarde przejście gradacyjne (Hard)
  • genialny do kadrów z prostą linią horyzontu np. Krajobraz morski czy architektura
  • znikoma waga i łatwość transportu
  • Zbudowany z najwyżej jakości żywicy optycznej
  • Wysoka niepodatność na zarysowania i większość środków chemicznych
  • elastyczne cechy filtra – nie rozbije się
atuty filtrów żywicznych

Filtry żywiczne Formatt-Hitech są wyjątkowo cienkie, dają perfekcyjny kontrast i są kompletnie transparentne dla całego spektrum światła widzialnego. Posiadają najwyższą odporność na ścieranie/zarysowania ze wszystkich niewykonanych ze szkła materiałów optycznych i są oporne na większość rozpuszczalników i chemikaliów.

Kolejnym atutem filtrów żywicznych jest ich niewielka waga w porównaniu do filtrów szklanych, a sprężyste parametry żywicy powodują, że po upadku filtry nie rozbiją się, więc są nieprzeciętne do pracy w trudniejszych warunkach.

Jak są wyprodukowane filtry?

Filtry Formatt-Hitech są dokładnie wykonywane z najwyższej jakości żywicy optycznej w znacznej Brytanii. Podczas produkcji korzysta się z zaawansowanej spektrografii, analizując wszystkie widma: światło widzialne wraz ultrafioletem, podczerwienią i bliską podczerwienią.

Przy barwieniu żywicy Formatt-Hitech korzysta z nagrodzonej i zarazem chronionej technice absorpcji komórkowej (The Absorbing Cell TechnologyTM). W ramach tej metody dochodzi do zabarwienia każdej komórki żywicy, a nie jedynie do powstania powierzchniowej powłoki, co zagwarantuje równomierne zabarwienie filtra. Zarówno gęstość optyczna jak i wszelkie atrybuty procesu barwienia są precyzyjnie kontrolowane komputerowo, co zapewnia staranność reprodukcji filtrów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.