Menu

Filtr połówkowy szary Hitech ND 0.9 Grad Soft (100x150)

Cechy produktu

  • Producent Hitech 
  • Rodzaj szary, połówkowy 

Opis

Hitech filtr połówkowy szary Soft ND0.9

Filtry połówkowe szare przyciemniają obraz na połowie swojej powierzchni, a na drugiej są transparentne. W głównej mierze wykorzystuje się je do zmniejszenia jasności jasnego nieba, żeby zrównoważyć ekspozycję względem ciemniejszego pierwszego planu. Filtry z oznaczeniem "Soft" mają miękkie, rozmyte przejście gradacyjne i są używane w sytuacjach, gdzie linia horyzontu nie jest silnie nakreślona i potężnie kontrastowa np. W scenie z drzewami czy górami wystającymi ponad horyzont.

Należy również pamiętać, że charakter przejścia gradacyjnego zmienia się w zależności od wybranej ogniskowej obiektywu. Dla szerokokątnych obiektywów typowo stosuje się przejścia Soft, a dla długoogniskowych Hard. Dzieje się tak, ponieważ dłuższa ogniskowa "przybliża" przejście gradacyjne i poprzez to staje się ono miększe.

Główne właściwości:
  • wymiar: 100x150mm
  • Przyciemnia o 3 przysłony (ND0.9)
  • ma miękkie przejście gradacyjne (Soft)
  • rewelacyjny do kadrów z złożoną linią horyzontu np. Krajobraz górski
  • niewielka waga i łatwość transportu
  • Zbudowany z najwyżej jakości żywicy optycznej o grubości 1.5mm
  • Wysoka odporność na zarysowania i większość środków chemicznych
  • elastyczne cechy filtra – nie rozbije się
zalety filtrów żywicznych

Filtry żywiczne Formatt-Hitech są nad wyraz cienkie, dają nieprzeciętny kontrast i są w pełni przezroczyste dla całego spektrum światła widzialnego. Posiadają najwyższą niepodatność na ścieranie/zarysowania ze wszystkich niewykonanych ze szkła materiałów optycznych i są niepodatne na większość rozpuszczalników i chemikaliów.

Kolejnym atutem filtrów żywicznych jest ich niewiele znacząca waga w kontraście do filtrów szklanych, a rozciągliwe parametry żywicy powodują, że po upadku filtry nie rozbiją się, więc są znakomite do pracy w trudniejszych warunkach.

Jak są wytwarzane filtry?

Filtry Formatt-Hitech są starannie wykonywane z najwyższej jakości żywicy optycznej w wielkiej Brytanii. Podczas produkcji korzysta się z progresywnej spektrografii, analizując wszystkie widma: światło widzialne wraz ultrafioletem, podczerwienią i bliską podczerwienią.

Przy barwieniu żywicy Formatt-Hitech korzysta z nagrodzonej i zarazem zastrzeżonej technologii absorpcji komórkowej (The Absorbing Cell TechnologyTM). W ramach tej metody dochodzi do zabarwienia każdej komórki żywicy, a nie jedynie do powstania powierzchniowej powłoki, co gwarantuje równomierne zabarwienie filtra. Równocześnie gęstość optyczna jak i wszelkie parametry procesu barwienia są precyzyjnie kontrolowane komputerowo, co zagwarantuje dokładność reprodukcji filtrów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.