Menu

Filtr połówkowy szary Hitech ND 1.2 Grad Hard (100x150)

Cechy produktu

  • Producent Hitech 
  • Rodzaj szary, połówkowy 

Opis

Hitech filtr połówkowy szary Hard ND1.2

Filtry połówkowe szare przyciemniają obraz na połowie swojej powierzchni, a na drugiej są przejrzyste. Najczęściej wykorzystuje się je do zmniejszenia jasności jasnego nieba, by zrównoważyć ekspozycję względem ciemniejszego pierwszego planu. Twarde przejście gradacyjne "Hard" nadzwyczajnie spełni oczekiwania w sytuacjach, gdzie występuje wyraźnie zaznaczona linia horyzontu niezakłócona wchodzącymi na nią elementami np. W krajobrazie morskim czy w fotografii architektury.

Należy ponadto pamiętać, iż charakter przejścia gradacyjnego zmienia się w zależności od wybranej ogniskowej obiektywu. Dla szerokokątnych obiektywów na ogół stosuje się przejścia Soft, a dla długoogniskowych Hard. Dzieje się tak, ponieważ dłuższa ogniskowa "przybliża" przejście gradacyjne i poprzez to staje się ono miększe.

Główne właściwości:
  • rozmiar: 100x150mm
  • Przyciemnia o 4 przysłony (ND1.2)
  • posiada twarde przejście gradacyjne (Hard)
  • nieprzeciętny do kadrów z prostą linią horyzontu np. Krajobraz morski czy architektura
  • nieznaczna waga i łatwość transportu
  • Zbudowany z najwyżej jakości żywicy optycznej o grubości 1.5mm
  • Wysoka oporność na zarysowania i większość środków chemicznych
  • rozciągliwe cechy filtra – nie rozbije się
mocne strony filtrów żywicznych

Filtry żywiczne Formatt-Hitech są szczególnie cienkie, dają perfekcyjny kontrast i są w całości przejrzyste dla całego spektrum światła widzialnego. Mają najwyższą niepodatność na ścieranie/zarysowania ze wszystkich niewykonanych ze szkła materiałów optycznych i są odporne na większość rozpuszczalników i chemikaliów.

Kolejnym atutem filtrów żywicznych jest ich nieduża waga w kontraście do filtrów szklanych, a sprężyste parametry żywicy powodują, że po upadku filtry nie rozbiją się, więc są świetne do pracy w trudniejszych warunkach.

Jak są tworzone filtry?

Filtry Formatt-Hitech są dokładnie realizowane z najwyższej jakości żywicy optycznej w szerokiej Brytanii. Podczas produkcji korzysta się z nowoczesnej spektrografii, analizując wszystkie widma: światło widzialne wraz ultrafioletem, podczerwienią i bliską podczerwienią.

Przy barwieniu żywicy Formatt-Hitech korzysta z nagrodzonej i zarazem zastrzeżonej technologii absorpcji komórkowej (The Absorbing Cell TechnologyTM). W ramach tej metody dochodzi do zabarwienia każdej komórki żywicy, a nie jedynie do powstania powierzchniowej powłoki, co gwarantuje równomierne zabarwienie filtra. Jednocześnie gęstość optyczna jak i wszelkie parametry cyklu barwienia są starannie kontrolowane komputerowo, co gwarantuje dokładność reprodukcji filtrów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.