Menu

Filtr szary Hoya 49mm NDx500 / ND500 PROND

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 49 mm
  • Rodzaj szary 

Opis

PROND 500 to aktualnie najszczególniej progresywne technologicznie filtry szare dostępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano pionierską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra warstwą antyrefleksyjną ACCU-ND. Zapewnia to, że rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry asygnowane są nie tylko dla fotografów – doskonale sprawdzą się także na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 500 redukuje liczba światła docierającego do matrycy o 9 działek przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów linii PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND zapewnia unikatowy komfort użytkownikom – jednocześnie fotografom, jak i operatorom kamery video. W trakcie rejestracji fotografii w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających wykorzystania filtrów o różnym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować uzupełniającej obróbki cyfrowej zdjęć i filmów, by skorygować barwy obrazu, co nieraz zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry linii PROND posiadają mnóstwo zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest możliwe mocniejsze przymknięcie przysłony lub zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień pozwalają na uzyskanie nieznacznej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

upraszczają także przypasowanie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być luźno dostosowywany. Pozwalają w atrakcyjny sposób uchwycić ruch na zdjęciu, wyśmienicie nadając się do fotografowania wodospadów i innych naturalnych scenerii.

Filtry serii PROND mają cienką aluminiową oprawkę rodzaju Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować nawet z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 49mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 0,20%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.