Menu

Filtr szary Hoya 58mm NDx200 / ND200 PROND

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 58 mm
  • Rodzaj szary 

Opis

artykuł pochodzi z regulaminowego zwrotu. Filtr jest w pełni wartościowy - nie nosi śladów wykorzystywania. Pudełko nie posiada plomb, ma zniszczoną etykietę.

PROND 200 to obecnie najszczególniej nowoczesne technicznie filtry szare dostępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano prekursorską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra warstwą antyrefleksyjną ACCU-ND. Zapewnia to, że rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry dedykowane są nie tylko dla fotografów – znakomicie sprawdzą się też na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 200 redukuje ilość światła docierającego do matrycy o 8 działek przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów linii PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND gwarantuje nieszablonowy komfort użytkownikom – równocześnie fotografom, jak i operatorom kamery video. Podczas rejestracji fotografii w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających wykorzystania filtrów o rozmaitym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować dodatkowej obróbki cyfrowej fotografii i filmów, by skorygować barwy obrazu, co niejednokrotnie zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry linii PROND posiadają dużo zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest realne mocniejsze przymknięcie przysłony lub zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień zezwalają na uzyskanie śladowej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

upraszczają także dopasowanie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być swobodnie regulowany. Pozwalają w interesujący sposób uchwycić ruch na zdjęciu, nadzwyczajnie nadając się do fotografowania wodospadów i innych naturalnych scenerii.

Filtry linii PROND mają cienką aluminiową oprawkę rodzaju Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować choćby z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 58mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 0,5%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.