Menu

Filtr szary Hoya 58mm NDx500 / ND500 PROND

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 58 mm
  • Rodzaj szary 

Opis

PROND 500 to obecnie najmocniej nowoczesne technicznie filtry szare dostępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano nowatorską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra powłoką antyrefleksyjną ACCU-ND. Gwarantuje to, iż rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry przeznaczone są nie tylko dla fotografów – nadzwyczajnie sprawdzą się też na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 500 redukuje liczba światła docierającego do matrycy o 9 działek przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów kolekcji PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND gwarantuje nieszablonowy komfort użytkownikom – równocześnie fotografom, jak i operatorom kamery video. W trakcie rejestracji fotografii w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających zastosowania filtrów o zróżnicowanym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować uzupełniającej obróbki cyfrowej zdjęć i filmów, aby skorygować barwy obrazu, co często zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry serii PROND mają dużo zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest możliwe mocniejsze przymknięcie przysłony albo zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień zezwalają na uzyskanie znikomej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

usprawniają także dobranie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być luźno dostosowywany. Pozwalają w interesujący sposób uchwycić ruch na zdjęciu, rewelacyjnie nadając się do fotografowania wodospadów i innych naturalnych scenerii.

Filtry kolekcji PROND posiadają cienką aluminiową oprawkę typu Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować choćby z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 58mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 0,20%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.