Menu

Filtr szary Hoya 72mm NDx200 / ND200 PROND

Cechy produktu

  • Producent Hoya 
  • Średnica 72 mm
  • Rodzaj szary 

Opis

PROND 200 to aktualnie najbardziej innowacyjne technologicznie filtry szare dostępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano pionierską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra warstwą antyrefleksyjną ACCU-ND. Zagwarantuje to, że rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry asygnowane są nie tylko dla fotografów – rewelacyjnie sprawdzą się także na rynku video HDSLR.

Filtr Hoya PROND 200 redukuje liczba światła docierającego do matrycy o 8 działek przysłony. Wysoka jakość szkła optycznego filtrów kolekcji PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND zagwarantuje wyjątkowy komfort użytkownikom – zarówno fotografom, jak i operatorom kamery video. Podczas rejestracji zdjęć w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych, wymagających użycia filtrów o przeróżnym stopniu przepuszczalności, nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować dodatkowej obróbki cyfrowej zdjęć i filmów, aby skorygować barwy obrazu, co często zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.

Filtry linii PROND posiadają dużo zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest możliwe mocniejsze przymknięcie przysłony albo zmniejszenie czułości ISO. W słoneczny dzień pozwalają na uzyskanie znikomej głębi ostrości przy użyciu jasnych obiektywów,co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie.

upraszczają także przypasowanie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być luźno regulowany. Pozwalają w ciekawy sposób uchwycić ruch na zdjęciu, idealnie nadając się do fotografowania wodospadów oraz innych naturalnych scenerii.

Filtry kolekcji PROND posiadają cienką aluminiową oprawkę rodzaju Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować nawet z obiektywami super szerokokątnymi.
  • Producent: Hoya (Made in Japan)
  • Średnica filtra: 72mm
  • Grubość oprawy: 5,5mm
  • Transmisja światła: 0,5%

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.